Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Riigikohus tähistab 86. aastapäeva õpilaste esseekonkursiga
Riigikohus tähistab sel reedel, 13. jaanuaril, oma 86. aastapäeva. Tänavu on aastapäeva fookus pööratud lastele ja noortele. Aastapäev tipneb Riigikohtu poolt korraldatud 9.-12. klassi õpilaste esseekonkursi tublimate tänamisega ning parimate esseede ettekandmisega.

Riigikohtu 86. aastapäeva esseekonkursi teemad olid "Kes on kohtunik?", "Kohtunik - õigusemõistja või karistaja?" ning "Miks kohus, mitte omakohus?". Konkurss osutus omataoliste seas edukaks: kokku laekus Riigikohtusse ca 140 esseed, millest üks neljandik olid venekeelsed.

Õpilaste esseed, mis üllatasid võrdselt nii ühiskonnakriitika kui idealismiga, kogutakse aastapäevaks kogumikku.

Riigikohtu 86. aastapäeva pidulik koosviibimine toimub reedel algusega kell 15.00 Riigikohtu majas Tartus Lossi tänav 17. Kavas on Riigikohtu esimehe tervitus, Tartu lasteaia Rukkilill lastega tehtud videointervjuu ettekanne teemal "Kes on kohtunik?", Riigikohtu aastapäeva esseekonkursi tublimate õpilaste ja nende juhendajate tänamine ning ˛ürii valitud esseede ettekanded.

Eveli Kuklane
09 Jaanuar 2006
  Kommentaarid