Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Öömajad ja varjupaigad on abivajajate majutamiseks valmis
Sotsiaalministeerium sai eile kinnituse kõikidelt maavalitsuste sotsiaal- ja tervishoiuosakondadelt, et varjupaigad ja öömajad hoitakse ööpäevaringselt lahti.

Eile pöördus ministeerium kõikide maavalitsuste sotsiaal- ja tervishoiuosakondade poole ja palus neil teavitada kõiki sotsiaalhoolekande asutusi ja kohalikke omavalitsusi vajadusel olla valmis inimeste ööpäevaringseks vastuvõtmiseks.

Ida-Viru maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Merike Peri sõnul on nende maakonnas piirkondades, kus varjupaikasid pole, avatud hooldekodud ja haiglad. Tänasest on avatud Narva ja Jõhvi linna öömajad ka päevasel ajal. Abivajajad on kindlustatud sooja söögi ja riietega.

Tallinna linn pakub lisaks peavarjule kodututele ka kaks korda päevas sooja toitu. Ülejäänud asutustes saavad kodutud sooja toitu vähemalt korra päevas.

Juhul, kui öömajad ja varjupaigad ei suuda kõiki hädas olevaid inimesi Tallinnas majutada, on Lääne-Tallinna keskhaigla nõus ühe oma hoonetest kohandama ajutiseks varjupaigaks.

Öömajas ja varjupaikades on inimesele koht magamiseks, võimalus enda ja pesu pesemiseks. Samuti osutatakse seal sotsiaal- ja psühholoogilist nõustamist ning meditsiiniabi. Eelmisel aastal oli sotsiaalministeeriumi statistika järgi Eestis 11 kodutute öömaja ja 29 varjupaika.

Edastame kõikide varjupaikade ja öömajade aadressid üle Eesti. Suurem osa neist on avatud ööpäevaringselt.

Marika Raiski
19 Jaanuar 2006
  Kommentaarid