Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Maagaasi hind võib tõusta kuni 80 protsenti
Venemaa survel soovib Eesti Gaas Eesti Energiale ja teistele suurtarbijatele peale suruda kuni 80-protsendilist gaasihinna tõusu, mille peab kunagi kinni maksma lõpptarbija.

AS-i Eesti Gaas müügiteenuse ettevõtte juht Raul Kotov põhjendas hinna tõstmise vajadust sellega, et ettevõtte jaoks on ostuhind muutunud. Läbirääkimised gaasihinna tõstmise üle on Eesti Energiaga käimas juba eelmise aasta lõpust, kirjutas Eesti Päevaleht.

"Gaasi hind on seotud kütteõli hinnaga, mis on maailmaturul viimasel ajal tõusnud," nentis Kotov. Tema sõnul pole 80-protsendiline hinnatõus tõenäoliselt siiski reaalne ning see suurusjärk võiks olla umbes poole väiksem.

"Eesti Energial on gaasiettevõttega 2008. aasta lõpuni kehtiv leping, kuhu on hinnavalem sisse kirjutatud. Kui me oleksime jaanuaris Eesti Gaasi poolt nõutud 80-protsendilise hinnatõusuga kaasa läinud, tähendanuks see lepingu lõppemise ajaks kodutarbijailt 600 miljoni lisakrooni nõudmist," tõdes Iru elektrijaama direktor Toomas Niinemäe. Eesti Energiale kuuluv ettevõte varustab soojaga ligikaudu 200 000 Tallinna kesklinna, Lasnamäe ja Maardu elanikku.

"Saan Eesti Gaasist aru. Hetkel käivad nendega läbirääkimised, aga kui lepinguga on endale mingid kohustused võetud, siis tuleb neid täita. Meil on samuti kohustus – elanikkonna ees," lisas Niinemäe. Niinemäe ei välistanud ka kohtu poole pöördumist, kuid lootis, et lepingupartneriga suudetakse mõistlik kompromiss saavutada.

Kodutarbijatele tõusis energiaturu inspektsioonis kooskõlastatult maagaasi ja võrguteenuse hind alates 1. jaanuarist 2006 ligi kümme protsenti. Kui Eesti Gaas ja Eesti Energia gaasihinna suhtes kokkuleppele ei jõua, võib asi minna kohtusse või jõutakse muude vahelahenditeni.Aivar Pau 

ETV24.ee
21 Jaanuar 2006
  Kommentaarid