Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Esimene Crazy-City üritus: koera-aasta tervitamine Rakveres
Pühapäeval, 29. jaanuaril saabub idamaade kalendri järgi punase koera aasta, mille tervitamiseks korraldab Rakvere linn heategevusürituse koertele.

Koeri oodatakse koos nende omanikega keskväljakule alates kella kahest. Kokkutulnutel on võimalik tuua kingitusi Rakvere Koerte Varjupaigas elavatele koertele - kas kaelarihmu, koerte mänguasju või näiteks toidunõusid. Samuti võib Koerte Varjupaigale tuua kuivtoitu ning annetada raha.

Koerte Varjupaik ootab omakorda koera-aasta tervitamisele inimesi, kes on mõelnud koera soetamisele - varjupaigast tuuakse üritusele mitmeid kutsikaid, kes otsivad endale uut kodu.

Koera aasta aktsiooni lõpetab Toomas Kaskmanni puidust koeraskulptuuri avamine. Istuva hundikoera skulptuuri valmistamist alustab kunstnik samal hommikul. Järgneva nädala jooksul täidab hundikoer keskväljakul valvuri rolli ning tuletab meelde, et oma neljajalgsete hoolealuste eest tuleb hoolitseda.

Ürituse eestvedaja, linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Tanel Jan Palgi sõnul võib seda nimetada ka esimeseks ürituseks, mis haakub nn. Crazy-City kontseptsiooniga.

„Ma loodan, et inimesed tulevad sündmusega kaasa ning võtavad pühapäeval ette jalutuskäigu keskväljakule, et koos oma neljajalgsete sõpradega tuua väike kingitus Koerte Varjupaigale,“ ütles Tanel Jan Palgi.

Lisaks kingituste ja rahaliste annetuste tegemisele kohapeal võib alati teha Rakvere Koerte Varjupaiga nimele annetusi ka Rakvere Linnavalitsuse kontole 10502003419005 SEB Eesti Ühispangas.

Jaanus Nurmoja
26 Jaanuar 2006
  Kommentaarid