Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Arvamus: Selleks et veenda Euroopa riike iseseisvusest loobuma on vaja teeselda, et riigid jäävad iseseisvaks
Itaalia ekspeaminister, EL konvendi asepresident Amato: Selleks et veenda Euroopa riike iseseisvusest loobuma on vaja teeselda, et riigid jäävad iseseisvaks.

Euroopa Liidu põhiseaduse ühe peaautori ELi konvendi asepresidendi, tollase Itaalia peaministri Giuliano Amato üllatavalt otsekohesest kirjeldusest selgub Euroopa integratsiooni läbiviimise taktika: “Selleks, et saavutada palju on vaja teha nägu (act) nagu oleks see mida tahetakse saavutada tühine, selleks et veenda Euroopa riike iseseisvusest loobuma on vaja teeselda, et riigid jäävad iseseisvaks. Näiteks ELi Komisjon Brüsselis peab teesklema (act) nagu ta oleks tehniline instrument (vahend) selleks, et teda koheldaks nagu valitsust. Ja nii edasi – varjates ja kavaldades (subterfuge). Näib, et ei ole õigeaegne asendada seda aeglast ja efektiivset moodust, mis rahustab riike ajal mil neilt võetakse võim suurte institutsionaalsete hüpetega, mis on nii kallid Fisherile ja föderalistidele”.

(Amato, Giuliano., Itaalia peaminister, hilisem ELi konvendi asepresident, intervjuu Barbara Spinelli`ga. - La Stampa, 13.juuli 2000).

Argo Loo
Rahvusvaheliste suhete
ja Euroopa uuringute magister
08 Veebruar 2006
  Kommentaarid