Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valmis Eesti harrastuskalastuse korraldust tutvustav infovoldik
Keskkonnaministeeriumi tellimusel valmis eesti-, inglise- ning venekeelne taskuformaadis harrastuskalapüügialane infovoldik. Voldik annab ülevaate harrastuskalapüügi korraldusest ja kehtivatest olulisematest püügipiirangutest Eesti veekogudel.

"Tasuta jagatava infovoldiku eesmärgiks on tutvustada harrastuskalastuse korraldust Eestis. Trükist ei saa aga pidada kalapüügi eeskirjade trükiversiooniks. Siiski sisaldab see ka suuremat osa harrastajaid puudutavat reeglistikku," selgitas Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Ain Soome.

Kes tahab teada täpsemaid reegleid loodukaitsealadel või näiteks vaadata, kas teda huvitav jõgi on nimetatud keelualana kalapüügieeskirja lisas, peab abi otsima õigusaktidest, millele on voldikus ka viidatud.

Trükiseid leiab keskkonnateenistustest, samuti jõuavad need osadesse kalastustarvete poodidesse ning turismiinfo punktidesse.

"Voldik on suureks abiks kalastamisega siinmail algust tegevatele inimestele, välisturistidele ja ka kogenud püüdjatele," lisas Soome.

Voldiku koostas SA Eesti Forell koostöös Keskkonnaministeeriumiga ja projekti finantseeris Keskkonna Investeeringute Keskus.


Mart Siilivask
09 Veebruar 2006
  Kommentaarid