Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Vandetõlkide ametitoimingute arv on kahekordistunud
Eelmisel aastal tegid vandetõlgid kokku 9235 toimingut, mida on peaaegu kaks korda sama palju kui 2004. aastal.

"On rõõmustav, et vandetõlgi teenus on Eesti inimestele omaseks saamas. Vandetõlkide teenuse laialdasem kasutamine tõstab õigustõlke taset, vähendab notarite koormust ning aitab seega kaasa ka notarijärjekordade lühendamisele," ütles justiitsminister Rein Lang.


Kõige rohkem kinnitasid vandetõlgid enda tõlgitud dokumendi tõlke õigsust (5174 korral) ja tõlgitava dokumendi ärakirja õigsust (3820 korral). Tõlke ärakirja õigsuse kinnitamisi tehti 147 ja teiste tõlgitud dokumendi tõlke õigsuse kinnitamisi 94 korral.

Enim toiminguid tegid vandetõlgid vene (3706) ja inglise keeles (3519). Soome keeles tehti 1361, prantsuse keeles 433 ja saksa keeles 216 toimingut.

Vandetõlgid on avalik–õigusliku ameti kandjad, kes võivad notari asemel notariaalselt kinnitada tõlkeid ja nende ärakirju. Vandetõlkide ülesanne on professionaalsete tõlgete tegemine, tõlke pädevuse üle otsustamine ning tõlke kinnitamine. Sellega saab tagada inimestele ametliku kinnituse kvaliteedi ja kindluse. Tõlke kinnitamine omaenda allkirja ning ametipitsatiga tähendab, et tõlk on täielikult vastutav tõlke sisu ja korrektsuse eest ning tagab selle usaldusväärsuse.

Esimesed vandetõlgid nimetas justiitsminister ametisse 23. jaanuaril 2003. aastal. Tänase päeva seisuga tegutseb Eestis 20 vandetõlki. Lisandumas on uusi vandetõlke, sealhulgas eesti-rootsi ja rootsi-eesti keelesuunas.

Infot vandetõlkide kohta ja nende kontaktandmed leiab justiitsministeeriumi kodulehelt  
http://www.just.ee/110

Justiitsministeerium

17 Veebruar 2006
  Kommentaarid