Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

9141 eestimaalast suusatasid laupäeval üle kahe tiiru ümber maakera
Eesti terviseradade rekordüritusel osales ligi kümme tuhat Eestimaalast.

25. veebruaril toimunud Eesti Terviseradadel rekordiüritusel fikseeris oma panuse 9141 suusatamisest ning kehalisest liikumisest lugu pidavat inimest. Registreeritud suusakilomeetrite arvuks saadi kokku 92081,2 km.

Seatud suur eesmärk on kuhjaga täidetud. Õnnestunud ürituse käigus tegime ühiselt üle kahe tiiru ümber maakera.

Rohkearvulise suusarahva panus registreeriti 40 Eestimaa erinevas sportimiskohas. Oma panuse rekordi saavutamiseks andsid isegi väikesaared. Abruka saarel suusatasid 7 inimest 80 km.

Kokku oli Eestimaal ette valmistatud 500 kilomeetrit suusaradu, hoolitsetud autode parkimisvõimaluste eest. Suuremates tervisekeskustes oli avatud ka suusalaenutused.

Keskuste rajad olid avatud kogu päeva. Hinnanguliselt on lisaks registreeritud osalejate panusele täna Eestimaal looduses liikujaid veel ca 3000 inimest läbitud 30´000 kilomeetriga.

Ürituse eesmärk on teadvustada inimestele nende kodulähedal paiknevaid looduslikke terviseradu ja kutsuda kõiki üles mõnusalt aega veetma. Eesti Tervise- ja suusaradade asukohakaardiga on võimalik tutvuda Eesti Suusaliidu koduleheküljel http://www.suusaliit.ee

Eesti Terviseradade projekt on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Hansapanga ning Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist, et kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Käesolevaks hetkeks on projekti raames kaasa aidatud juba kaheksa terviseraja uuendamisele üle Eesti.


Jaanus Pulles
26 Veebruar 2006
  Kommentaarid