Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei juhib liiklejate tähelepanu järsult halvenenud teeoludele
Politsei palub seoses väga raskete teeoludega kõigilt sõidukijuhtidelt ja jalakäijatelt tähelepanelikkust ja ettevaatlikust.

Tänase päeva esimene pool on liikluses kaasa toonud mitu ahelkokkupõrget. Hommikul kella 08.00 ajal leidis Tallinn-Narva maantee 147. kilomeetril aset 8 sõiduki ahelkokkupõrge. Kella 15.00 ajal toimus Tartu maanteel Assaku kandis rida liiklusõnnetusi, milles osales kokku üle 10 sõiduki.

"Teeolud on täna lumetuisu ning halva nähtavuse tõttu äärmiselt rasked," ütles julgestuspolitsei liiklusjärelevalve talituse komissar Tarmo Salus. "Kõigil sõidukijuhtidel tuleks hoida võimalikult suurt pikivahet ees liikuva sõidukiga ning lähtuda kiiruse valikul teeoludest, kuna lumise teekatte korral pikeneb pidurdusteekond oluliselt. Enne sõidu alustamist tuleb sõidukijuhtidel kindlasti korralikult puhastada oma sõiduki valgustusseadmed ja kõik aknad."

Politsei palub tähelepanelikkust ka jalakäijatelt. Eriti ettevaatlik tuleks talviste ilmaolude tõttu olla ülekäigurajale astudes. "Halva nähtavuse ja pidurdusteekonna pikenemise tõttu võib juhtuda, et tormakalt ülekäigurajale rutanud jalakäijat liiga hilja märganud sõidukijuht ei suuda oma sõidukit õigeaegselt peatada," lisas Salus.


Martin Luige
Julgestuspolitsei
27 Veebruar 2006
  Kommentaarid