Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lääne politsei tähistab taasloomise aastapäeva koos koolinoortega
Lääne Politseiprefektuur tähistab Eesti politsei taasloomise 15.aastapäeva sportlikult, koos oma piirkonna koolinoortega.

1. märtsil on Eesti politsei taasloomise 15. aastapäev. Alates veebruarikuu keskpaigast toimub kuu aja jooksul tähtpäevaga seoses poolesajas Lääne Politseiprefektuuri territooriumile jäävas koolis politsei ja koolide koostööprojekt "Selge pilt". Projektis osaleb enam kui 20 000 õpilast, kes koos politseinikega peavad spordipäeva.

Plaanis on politseinike ja õpilaste vaheline sõpruskohtumine saalihokis, orienteerumismäng, käiakse kelgutamas-suusatamas ja noored saavad proovida täita politseikolledžisse astumiseks vajalikke füüsilisi katseid. Kõikidele osalejatele on noorsoopolitsei maskoti Lõvi Leo kujutisega meene ning aktiivsemad saavad aukirja.

Enamus koolinoore päevasest energiast kulub akadeemilistele õppeainetele ja sellest tulenevalt näitavad Eestis tehtud uuringud, et meie koolinoored on kehalise aktiivsuse poolest, võrreldes 12 teise Euroopa Liiduga maaga, viimasel kohal! Tervisekäitumisuuringud aga näitavad, et kehaliselt aktiivsematel lastel on vähem kaebusi, nad on õnnelikumad, st nad on eluga rohkem rahul.

"Selge pildi" eesmärk ongi propageerida terveid eluviise, eesmärgipärast tegevust, lähendada politseinikke ja koolinoori ning tutvustada politseiniku ametit. Vaid vähesed töökohad pakuvad nii suurepärast ja mõtestatud võimalust ühiskonna teenimiseks ja paremaks muutmiseks.

Projekti toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Raplamaa Omavalitsuste Liit, Haapsalu Linnavalitsus, Paide Linnavalitsus, Pärnu Linnavalitsus, Politseiamet ning SKA politseikolledž.

Kaja Kukk
28 Veebruar 2006
  Kommentaarid