Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Justiitsministeerium toetab kuritegevuse ennetamist ligi pooleteise miljoni krooniga
Justiitsministeerium toetab kuritegevuse ennetamisele suunatud konkursil välja valitud kuut projekti ja üht tegevustaotlust kokku 1 440 867 krooniga. Esimesel tänavusel kuriteoennetuse projektikonkursil osales kokku 25 projekti ning tegevustoetuse konkursil 4 taotlust.

Konkursil said osaleda projektid, mis olid suunatud õigusrikkumiste toimepanemisele, koolikohustuse mittetäitmisele või uimastite tarbimisele kalduvate noorte käitumisharjumuste muutmisele. Lisaks võis projektide eesmärgiks olla sotsiaalprogrammide läbiviimine alaealiste komisjonidesse suunatud noortele, toetusprogrammide läbiviimine õigusrikkumiste toimepanemisele, koolikohustuse mittetäitmisele või uimastite tarbimisele kalduvate noorte vanematele ning kogukondlik kuriteoennetus, kus algatust näitavad üles kodanikud ise. Üks konkursi eesmärke oli leida ka võimalusi endiste kinnipeetavate resotsialiseerimisele.

Tegevustoetuse kasutamine pidi olema suunatud alaealistele õigusrikkujatele, kogukonnale või korduvalt karistatud isikutele.

Kuriteoennetuse projektide konkurssi korraldatakse alates 2004. aastast. Sel korral eelistati projekte, mis olid suunatud riskigrupi noortele ja nende vanematega tegelemisele. Suurimaks võimalikuks toetussummaks oli seekordsel projektikonkursil 250 000 krooni. Oma projektile võisid toetust taotleda mittetulundusühingud ja sihtasutused. Tegevustoetuse konkurss oli avatud ainult mittetulundusühingutele, kes on kuriteoennetuse alal tegutsenud vähemalt 3 aastat.

Järgmine projektikonkurss toimub käesoleva aasta mais.

Võitnud projektide ja tegevustaotlusega saab tutvuda Justiitsministeeriumi kodulehel: http://www.just.ee/21087


Margita Tuulik
03 Aprill 2006
  Kommentaarid