Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kinnipeetavad osalevad kunstiprojektis
Homme, 24. mail avatakse Tallinnas Haabersti Sotsiaalkeskuses kunstinäitus, kus eksponeeritakse Pärnu Vangla kunstiprojekti „Üks võimalus“ raames valminud töid. Taieste autoriteks on 16 Pärnu Vangla kinnipeetavat.

Kait Arenbergi, Pärnu Vangla sotsiaalosakonna juhataja sõnul on projekti eesmärk tuua läbi kunsti- ja loovtegevuse esile kinnipeetavate kunstilised võimed. 

„Kinnipeetavad saavad võimaluse ise luua midagi kaunist ja kordumatut,“ selgitab Arenberg.

Projekt on jaotatud kaheks grupiks: esimeses algajate grupis osaleb kaheksa meessoost kinnipeetavat, kes ei ole eelnevalt kokku puutunud kunsti ja loovtegevusega, aga kes on väljendanud soovi selles projektis osalemiseks.

Teine ehk edasijõudnute grupp, milles osaleb samuti kaheksa meesoost kinnipeetavat, on eelnevalt 2005. a . läbinud kunstiprojekti „Kunstiga kuritöö vastu“ ja nende tööde näitus oli 2005. a. detsembris väljas Tartu Ülikooli Pärnu Kolledzis.

Pärnu Vangla sotsiaalosakonna spetsialist- huvijuhi Aleks Troppe sõnul kasutatakse projektis nii pliiatsi-, kriidi-, akvarell-, pastell-, savi-, tilga- kui ka siiditrüki tehnikat.

Kunstiprojekt „Üks võimalus“ läbiviijaks on Pärnu Vangla sotsiaalosakond ja juhendajaks Pärnu Õpilasmaja kunstiõpetaja Tiina Saidla. Kogu projekti pikkuseks on 48 tundi.

Näitus avatakse kell 14 ja jääb avatuks kuni 9.juunini 2006. a. Haabersti Sotsiaalkeskus asub aadressil Õismäe tee 24.


Mart Siilivask
23 Mai 2006
  Kommentaarid