Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere sumoareen ootab haaravat vaatemängu
Seitsmendat korda peetavateks, kuid esmakordselt väljapoole Jaapanit jõudvaks MM-iks ehitati spetsiaalne sumo võistlusareen ehk dohyo, kirjutab Eesti Päevaleht.

Dohyo ehitamise vastutusekoorma enda õlgadele võtnud Rakvere spordikeskuse direktori Erich Petrovitsi sõnul on selle valmimiseks kulunud töötunde keeruline arvestada.

“Dohyo ehitamine algas metallkonstruktsioonide paigaldamisest, millele kulus üks päev. Savikatte panekule kulus samuti ööpäev, lisaks valgustid ja muu sinna juurde kuuluv,” rääkis ta.

Seda, kas Rakvere spordihalli püsti pandud dohyo on ainulaadne, on raske öelda, sest tänapäeval ei tehta neid ka Jaapanis enam ainult savist. “Igasuguseid hübriide kasutatakse mujalgi,” märkis Petrovits ja lisas, et Rakverre püstitatud dohyo lahendus pälvis kiidusõnu nii esimesena platsis olnud sakslastelt kui ka tööde arengut varakult kontrollima tulnud jaapanlastelt.

Võistlusareeni valmistamisel panid seljad kokku mitmed Virumaa ettevõtted – nii aitas sponsorluse korras kümne tonni saviplokkidega Wienerberger, ehitustöödel oli abiks Pajusti Ehitus, metallitöödel Astera ja riidematerjali õmbles Multi Marger. Rakvere spordikeskus panustas omalt poolt tööjõuga.
24 August 2006
  Kommentaarid