Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Parts: Ansip ei suuda raudtee ülehindamist põhjendada
„See ainult kinnitab kahtlust, et koalitsioon plaanib Eesti Raudtee taasriigistamisele kulutada 500 miljonit krooni rohkem, kui aktsiad väärt on,” ütles Riigikogu liige Juhan Parts.

Ta küsis Ansipilt täna Riigikogu infotunnis, miks maksab riik Eesti raudtee aktsiate taasriigistamisel 500 miljonit krooni õiglasest hinnast rohkem. Ansip suutis seda põhjendada vaid teiste potentsiaalsete ostjate oletatavate pakkumistega.

Partsi sõnul on Ansip Reformierakonna esimehena raskustes raudtee taasriigistamise vajaduse põhjendamisega tervikuna. „Raudtee infrastruktuuri halvale olukorrale viitamine on ebausutav ettekääne. Eesti elanikele palju olulisem teede ja tänavate olukord on märksa kehvem, ilma, et valitsus kavatseks selle parandamiseks kiirkorras miljardeid kulutada,” ütles Parts.

Tema sõnul on kohatu ka Ansipi väide, et riik tahaks raudtee omanikuna tõsta tariife ja kasutada sellest laekuvat raha investeeringuteks raudtee infrastruktuuri, kuna täpselt sedasama ei ole riik lubanud Eesti Raudteel siiani teha.

„Majandusminister Savisaar on teinud kõik endast oleneva, et Eesti Raudtee ei saaks Vene transiidiärimeestelt vedude eest kõrgemaid tariife küsida ja nüüd on Reformierakonna esimehest saanud tema advokaat,” sõnas Parts.

Rauno Veri
08 November 2006
  Kommentaarid