Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pärt: Rakvere kaasaelamine on liigutav
Helilooja Arvo Pärt väljendas rõõmu Rakvere linna kaasaelamise üle Eesti muusika rahvusvahelisele edule.

Linnapea Andres Jaadla helistas täna õhtul Rakvere aukodanikule Arvo Pärdile ning õnnitles teda selle puhul, et tema vaimulikust muusikast koostatud Eesti Filharmoonia Kammerkoori heliplaat "Da Pacem" võitis prestiizika auhinna Grammy parima kooriettekande kategoorias.

Arvo Pärt tänas linnapead, nimetades sellist tähelepanuavaldust ja kaasaelamist liigutavaks. Tema sõnul on vastne Grammy tunnustuseks nii EFK peadirigendile Paul Hillierile kui ka kogu Eestile.

2006. aasta septembris ilmunud plaadil "Da Pacem" on salvestatud Arvo Pärdi nii uuemad kui varem valminud vaimulikud kooriteosed. Koori juhatab Paul Hillier. Plaadil on kaastegev ka briti organist Christopher Bowers-Broadbent.

Arvo Pärdi koolitee möödus Rakveres, kus ta sai ka oma esimese muusikahariduse Jaan Paku ja Ille Martini käe all. Linna aukodaniku tiitel omistati talle 1995. aastal.Jaanus Nurmoja
12 Veebruar 2007
  Kommentaarid