Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lang: Maksumaksjal on õigus nõuda prokuratuurilt tulemusi
Täna, 2. märtsil Tallinnas toimuval prokuröride 2007. aasta üldkogul esitatud ettekandes rõhutas justiitsminister Rein Lang, et inimesed ootavad kriminaaljustiitssüsteemilt eelkõige suuremat efektiivsust.

Oma kõnes sõnas justiitsminister, et ei saa pidada mõistlikuks olukorda, kus kõmulised korruptsiooniasjad venivad nii uurimisel kui kohtumenetluses aastaid.

"See seab kahtluse alla justiitssüsteemi objektiivsuse ning kui vaja, tuleb olukorra parandamiseks muuta ka menetlusseadust," ütles Lang.

Rein Langi sõnul on Eestis tänaseks loodud tänapäevasele Euroopa Liidu liikmesriigile vastav prokuratuur, millel on kaasaegne organisatsioon ja piisav rahastamine. "Seega on maksumaksjal õigus nõuda tulemusi," nentis minister.

Lang tõi oma ettekandes eraldi välja ka justiitsministeeriumi ja siseministeeriumi vahelise koostöö, mille tulemuseks ongi kuritegevuse langus. "Kuna aga see puudutab eelkõige masskuritegevust, siis järgmiseks sammuks on aktiivne koostöö rahandusministeeriumi ning temale alluva Maksu- ja Tolliametiga organiseeritud kuritegevuse mahasurumiseks," rõhutas Lang.

Justiitsminister käsitles eraldi ka prokuratuuri ülesannet isikute põhiõiguste kaitse tagamisel ning rõhutas, et ilma prokuröri järelevalveta ei tohi olla mingit jälitustegevust. "Kui vastab tõele, et kaitseväes on luuratud inimeste järele ilma seadusliku aluseta, on tegu kogu riiki kahjustava tegevusega."

Minister peatus oma ettekandes pikemalt ka olulistel muutustel kuritegevuse vastase võitluse õiguslikus regulatsioonis, mis eelmisel aastal ning käesoleva aasta alguses läbi viidi. Tänaseks on jõustunud võimalus kriminaaltulu laiendatud konfiskeerimiseks, karistusseadustik on olulises ulatuses täpsustunud, juurde on loodud edukalt käivitunud 48-tunnine kiirmenetlus ning seadustatud lepitusmenetlus.

"Eesti seadused on küllaldaselt head, et saavutada tulemusi kuritegevuse mahasurumisel," ütles Lang. "Neid seadusi tuleb rakendada."Mart Siilivask
02 Märts 2007
  Kommentaarid