Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere linn ja EFK valmistuvad aegsasti järgmiseks Pärdi festivaliks
Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Rakvere linn sõlmivad lähiajal koostöölepingu kolmeks eelolevaks hooajaks, lepiti kokku kammerkoori direktori Anneli Undi ja produtsent Esper Linnamägi tänasel kohtumisel linnapea Andres Jaadlaga.

Uus koostööleping allkirjastatakse plaanide kohaselt 31. mail. Lepiti kokku, et jätkatakse tava, mille kohaselt Filharmoonia Kammerkoor annab hooaja avakontserdi Rakveres. Järgmise hooaja avakontsert toimub tõenäoliselt 13. septembril. Linna ja kammerkoori lähiaastate koostöö kulminatsiooniks aga saab Arvo Pärdi festival 2010. aastal, mil Rakvere aukodanikust maailmahelilooja tähistab 75. juubelit. Ka siis langeb korraldamise põhiraskus Filharmoonia Kammerkoorile.

Linna ja kammerkoori esindajad leppisid ühtlasi kokku, et kammerkoor osutab Rakvere linnale kaasabi Pauluse kiriku lõpuniehitamise ja kontserdimajaks kujundamise ettevalmistustöödes. Helilooja Arvo Pärt avaldas soovi, et Pauluse kiriku hoone saaks endale kultuurifunktsioonid tema 75. sünnipäevaks. Praegu on ta veel üks linna spordihoonetest ning tegutseb Kalevi halli nime all.

Kõneldes tulevase kontserdimaja võimalikust staatusest avaldas Anneli Unt muu hulgas arvamust, et kontserdimaja ei pea olema tingimata Eesti Kontserdi või mistahes muu kontsertorganisatsiooni struktuuris ning et linnale kuulumisel oleks rida eeliseid - eelkõige jääksid linnale vabad käed nii ruumide kasutamisel kui ka muusikaelu sisulisel korraldamisel.


Jaanus Nurmoja
02 Mai 2007
  Kommentaarid