Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Mees lõhkus Tapal maasturiga hauamonumendi

Tapa politseinikud tabasid kolmapäeval meesterahva, kes varahommikul tõmbas autoga Lääne-Virumaal Tapal vanal kalmistul hauamonumendi pikali.

Hommikul mõni minut enne kella kümmet helistas üks naisterahvas Rakvere politsei juhtimiskeskusesse ning teatas, et Tapal Kalmistu tänaval asuval vanal surnuaial on mälestusmärk ümber lükatud, teatas Ida politseiprefektuuri Rakvere politseiosakonna pressiesindaja.

Kontrollimisel selgitas politsei välja, et tegemist on hauamonumendiga, mis püstitati 1919.aastal Jõepere lahingus langenud leitnant Hans Koivale ja kolmele tundmatule sõdurile. Et monumendi küljes oli koormarihm, siis oli politseinikel alust arvata, et monument tõmmati pikali mingi sõidukiga.
 
"Asusime kohe sündmuskohalt asitõendeid koguma, peagi selgitasime välja džiibi, mille jäljed olid kalmistul ning tabasime ka isiku, kelleks osutus 25-aastane Roman", ütles Tapa konstaablijaoskonna juhtivkonstaabel Joel Alla.

Politsei algatas juhtumi uurimiseks kriminaalmenetlust surnu mälestuse teotamise paragrahvi alusel.
 
Romani suhtes kohaldati tõkendina elukohast lahkumise keeldu.

Helve Laasik
ETV24


http://www.etv24.ee/index.php?0574122

02 Mai 2007
  Kommentaarid