Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtla-Järve linn liitus Jõhvi lennujaama arendamisega
Kohtla-Järve linnavolikogu kiitis heaks linnavalitsuse ettepaneku osaleda SA Jõhvi Lennuväli tegevuses ja selle arendamises. See otsus loob palju kindlama aluse väikeste lennuväljade töövõimeks Ida-Virumaal.

„Seda ideed arutati aktiivselt üle kuu aja nii linnavalitsuses kui ka erinevates komisjonides. Me tulime järeldusele, et see projekt on väga huvitav ja seda on vaja kindlasti toetada. Lennuvälja regulaarne töö kindlustab mitte ainult võimaluse tegeleda ekstreemsete spordialadega – langevarjuhüpped, lennud deltaplaanidega jne –, vaid aja jooksul areneb seal välja ka vajalik infrastruktuur väikelennukite jaoks, mis on Euroopas väga populaarsed,” ütles Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov.

Kohtla-Järve linnapea sõnul tähendab linna osalemine selles projektis seda, et kaasfinantseeritakse sihtasutuse registreerimist ja toetatakse selle plaane. Tulevikus plaanitakse toetada ka uue sihtasutuse pöördumisi erinevate fondide poole. „Me arvestame sellega, et oma tegevuseks vajalikud vahendid leiab SA Jõhvi Lennuväli ise, kuid nende leidmise juures toetab neid aktiivselt ka linn. On selge, et Jõhvi lennuväli muudab kogu regiooni tuntumaks Euroopa jaoks,” rõhutas Solovjov ja lisas, et lennuvälja territoorium asub vahetus läheduses Kohta-Järve Ahtme linnaosale.

Jõhvi vallavanem Tauno Võhmar märkis, et lennuväli avab laiad võimalused nii spordile kui ka ettevõtlusele. „Kui Toila sadamat võib nimetada Ida-Virumaa väikseks mereväravaks, siis Jõhvi lennuvälja õhu… Lennuraja pikkuseks võib tulla 0,8 kuni 1,2 kilomeetrit, mis võimaldab siin maanduda ka neil väikelennukitel, mis saabuvad mitte ainult Eestist vaid ka Soomest, Lätist ja Venemaalt. Mitmed kohalikud ettevõtjad on juba näidanud ülesse huvi selle idee realiseerimise vastu.”

SA Jõhvi Lennuväli registreeritakse tänu õhuspordi huviliste initsiatiivile, kes kutsusid selles osalema ka Jõhvi ja Toila valla ning Kohtla-Järve linna.


Anti Ronk
03 Mai 2007
  Kommentaarid