Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Narva-Jõesuus toimub turismiseminar "Narva-Jõesuu – suvepealinn 2013"
Narva-Jõesuu on olnud läbi aastate Eesti ja lähialade üheks populaarsemaks kuurortlinnaks. Viimaste aastate arengud ning käimasolevad ettevalmistused uuteks investeeringuteks turismi sektoris on võimaldanud püstitada sihi – Euroopa Liidu idapiiril asuv 7 km pikkuse kauni liivarannaga väikelinn pürib ”Suvepealinnaks 2013”. Käesoleva aasta 20.märtsil toimub selleteemaline seminar.

“Narva-Jõesuu kui kuurortlinna areng algas pärast Peterburi-Tallinn raudtee valmimist 1870-datel. “Eesti Riviera” tituleeritud kuurort on olnud meelispaigaks mitte ainult Eesti kultuurieliidi seas, vaid tuntud ka Peterburi kunstnike ja luuletajate seas,” ütles Narva-Jõesuu linnapea Andres Noormägi.

Linnapea sõnul kerkisid kõigile tuntud puitpitsiga kaunistatud majad Narva-Jõesuus tänu sellele, et kuurortlinn oli tervist parandava suvituskohana kuulus nii Venemaal kui Euroopas. Narva-Jõesuu varasemad hiilgeajad jäävad kolme perioodi: 19. sajandi lõpp ja 20. sajandil algus, 1930-dad ning 1980-dad. Täna on tekkinud Narva-Jõesuus tegutsevate ja siia investeerida soovivate ettevõtete juhtide peas plaanid kuidas taas tõsta linna populaarsust suvituskohana nii Venemaal, Põhjamaades kui ka Balti riikides.

“2013 aastal Suvepealinna tiitli saamine Narva-Jõesuule on väga abitsioonikas plaan. Aga kui enamus plaane linnas realiseeruvad, siis ei olegi see võimatu. Järgmise nelja aasta jooksul planeeritakse kuurortlinna mitmeid veeatraktsioonidega keskusi ning meelelahutusasutusi ja hotelle, mis toetavad Suvepalinna staatuse väärilisust,” ütles Investment Agency partner Illar Kaasik.

“Kuurorti väärikas ajalugu, ainulaadne asukoht ja tööjõuressurss ning samaaegsetest investeeringutest tekkiv sünergia võimaldavad seatud eesmärgini jõuda”, lisas Kaasik.

”Maailmas levinud kogemusi arvestades mahuks Narva-Jõesuu ranna igale kilomeetrile üks SPA-hotell. Me ei tohi mingil juhul alahinnata linna turismivõimalusi, sest 200 km raadiuses elab ligi 10 miljonit potentsiaalset klienti,” rääkis 2008.aastal Eesti parima turismiobjekti - Meresuu SPA-hotelli - üks omanikke Aare Kööp.

Märtsis toimuva turismiseminariga "Narva-Jõesuu - suvepealinn 2013" seatakse sihte ning Narva- Jõesuu omavalitsus ja turismiettevõtjad alustavad 4 aastast ühist retke eesmärgi poole, et saada 2013.a. Narva-Jõesuule suvepealinna tiitel. Seminaril hinnatakse hetkeseisu ja kaardistatakse vajalikke tegevusi, mis tagavad seatud eesmärgi saavutamise.

Käesoleva aasta 20.märtsil toimuva seminari avavad Ida-Viru maavanem Riho Breivel ja Narva-Jõesuu linnavolikogu esimees Raivo Murd. Ettekannetega esinevad EV rahandusminister Ivari Padar, Narva-Jõesuu linnapea Andres Noormägi, 2008.aastal Parima Turismiobjekti tiitli võitja Meresuu SPA omanik Aare Kööp, Investment Agency partner Illar Kaasik ning Venemaa ja Soome turismiettevõtjad.


Anti Ronk
25 Veebruar 2009
  Kommentaarid