Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tartu tahab kesklinna elavana hoida
Tartu linnavalitsus vähendas ajutiselt üürimäära kolmel majandusraskustesse sattunud kesklinnas poodi, bürood ja kohvikut pidaval firmal.

„Meie poole on pöördunud mitu Raekoja platsil ja selle ümbruses tegutsevat firmat palvega üürimäära ajutiselt vähendada, kuna majanduslangus on tunduvalt vähendanud nende külastatavust ja käivet,“ selgitas Tartu linnavalitsuse linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgenson.

Linn otsustas kümne protsendi võrra aastaks ajaks vähendada üüri Raekoja platsil tööstuskaupade poodi pidaval osaühingul Paradise Motels ja ASil Reisiekspert. Neljaks kuuks vähendati 20 protsendi võrra üüri Raekoja platsil pubi Sõprade juures pidaval osaühingul Metasar.

Jürgensoni sõnul vaadatakse iga üürivähendamise soov eraldi läbi ning otsuse langetamisel lähtutakse nii firma senisest tegevusest, lepinguliste kohustuste täitmisest kui kehtivast üürihinnast. „Kindlasti on üüri korrigeerimine ajutine. Meie jaoks on oluline, et kesklinn püsiks elus ning et siin asuvad väikepoed, bürood ja kohvikud, praegusel languse ajal oma uksi ei sulgeks,“ põhjendas Jürgenson.


Helle Tolmoff
25 Veebruar 2009
  Kommentaarid