Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Andres Anvelti menuromaan "Punane elavhõbe" ilmub ka vene keeles
6. märtsil 2009 algusega kell 16.00 toimub Vene Kultuurikeskuses Andres Anvelti menuromaani „Punane elavhõbe“ venekeelse tõlke „Krasnaja rtut“ esitlus.

Raamatu kirjastajaks on Eesti Päevaleht. Tõlge valmis Kultuuriministeeriumi Hasartmängu­maksu nõukogu toetusel.

„Punane elavhõbe” ilmus algselt eestikeelsena 2007. aasta detsembris ja jõudis juba esimesel müüginädalal raamatukaupluste TOP 5 hulka. 2008. aasta algul ilmus ka eestikeelse raamatu teine trükk. Tänaseks on seda eestikeelsena müüdud juba ligi 5000 eksemplari.

Romaan viib lugeja kuumade 90ndate alguse Eestisse ja Venemaale:

Taasiseseisvunud Eestis ja muutustest räsitud Venemaal valitseb üpriski peata olukord ja ühiskonna mentaliteedid sarnanevad „metsiku lääne” omadega. Kõik otsivad oma: kes tõde, kes õigust, kes raha, kes autoriteeti! Nad on kõik oma otsitavast kuulnud, kuid näinud pole seda keegi. See on nagu punane elavhõbe, mida leides saavutad kõike, mida oled ihaldanud. Tähtis on vaid uskuda, et ta on kuskil olemas - isegi kui reaalsuses seda ehk olemas polegi. Peaasi, et oled pidevalt teel, mitte hetkekski seisma ei jää ja mitte milleski ees risti ette ei löö.

„Punane elavhõbe” viib kriminaalsesse heitlusse hulga hullu aja hulle kangelasi, kes noorust ja kogenematust trotsides proovivad oma eesmärke saavutada. Musta ja valge – hea ja halva piirid hägustuvad, kui inimsuhetesse löövad kiilu armastus, truudus, vihkamine ja reetmine. Kangelased peavad ise otsustama, kes kuhu poole piiri jääb ja kuidas oma eluga edasi läheb.

Praeguseks on alanud Eesti Filmi Sihtasutuse toel ettevalmistused ka „Punase elavhõbeda” põhjal valmiva filmi ekraniseeringuks. Filmi produtsent on Kristjan Taska ja re˛issöör Andres Puustusmaa. Viimane on ka selliste Venemaa menufilmide nagu „1814“ ja „Võlur“ re˛issöör. Eesti-Vene ühisprojektina valmiva filmi võtted algavad plaani järgi juba sellel suvel. Filmi stsenaariumi autor on Andres Anvelt ise.

Andres Anvelt on sündinud Tallinnas 30. septembril 1969 aastal. Peale Tallinna 21. Keskkooli lõpetamist 1987. aastal asus ta õppima Tallinna Miilitsakooli ja alates 1989. aastast asus tööle kriminaaljälituse-politsei süsteemi, kust ta lahkus 2003. aastal Keskkriminaalpolitsei direktori ametikohalt. Andres Anvelt on omandanud Tartu Ülikoolis õiguseriala, Tallinna Tehnikaülikooli haldusjuhtimise magistri kraadi ja FBI Akadeemia õiguskaitseorganite juhtimise eriala, töötanud õiguskaitsealase instruktorina Lähis-Idas. Oma kriminaalpolitsei praktika jooksul on ta osa võtnud ja juhtinud mitmete kõlavate kuritegude avastamist ja uurimist, millest kuulsamatest tasuks ehk ära märkida Juri Ustimenko saagat, Keskturu palgamõrvad ja palju muud….


Margus Küppar
27 Veebruar 2009
  Kommentaarid