Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Laululahingus pääses esimesena finaali Tõrva Laulustuudio neidudekoor
Laululahingu esimeses poolfinaalis vallutasid televaatajate südamed Tõrva Laulustuudio neiud ning pääsesid seega esimestena finaali.

Teises voorus esitasid Tõrva Laulustuudio neiud laulu “Põgene vaba laps” filmist “Viimne reliikvia”. Tüdrukud kinnitasid hommikul nagu ühest suust, et vaatamata loosiga saadud laulu pealkirjale ei põgene nemad küll millegi eest: "Kõik tuleb läbi elada, mis siin ikka põgeneda!" Saate lõppedes aga avalikustasid Tõrva lauluneiud saladuse, mis on nende õnneaksessuaarid. „Kindad! Teist saadet järjest olid meil kindad käes ja kasutame neid kindlasti ka finaalsaates,“ rääkisid võidurõõmust säravad neiud.

ˇürii üllatusliikme Annely Peebo jaoks oli see esimene kokkupuude Laululahinguga. „See on vapustav, mida ma täna siin olen kogenud! Olen keeletu. Kõik koorid olid väga stiilsed,“ ütles Peebo pärast saadet. Ta ütles, et ei osanud saatesse tulles ette kujutada, millega täpselt tegemist on. „Eesti inimesed on reeglina kinnised, põhjamaised. Kuid siin oli selline esinemisvabadus, oskus liikuda ja ennast väljendada! Sellest kõigest sain suure positiivse emotsiooni,“ rääkis Peebo.

Järgmisel laupäeval võistlevad Haapsalu kammerkoor, WAF-koor ja Kambja laulukoor Läte. Laululahingu võitja selgib 2. mail finaalsaates.

Sel hooajal saab Laululahingule laupäeviti internetis kaasa elada juba hommikust alates. Kell 9.30-19 näeb veebikaamerapilti kooride proovidest, kus valmistutakse õhtuseks otsesaateks. Ka otsesaade on nähtav internetis. Aadress: www.etv.ee/otse.

Vikerraadio Vikerhommikus saab laupäeviti kell 9.45 osaleda Laululahingu-mängus.

Kooride blogid, laulud, videod, saates osalejate kommentaarid: www.etv.ee/laululahing.Anneli Tõevere-Kaur
12 Aprill 2009
  Kommentaarid