Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tartu Kõrgem Kunstikool rajab Riia tänavale kunstigalerii

Linnavalitsuse istungil otsustati Tartu Kõrgema Kunstikooli käsutusse anda Riia 11 endise spordipoe ruumid, et kool saaks seal avada kunstigalerii.

Käesoleva aasta veebruaris vabanesid Riia 11 äriruumid üldpindalaga 550,9m². Kuna linnavalitsuse poolt äriruumide üürile andmiseks korraldatud enampakkumisele pakkumisi ei laekunud, siis otsustas linnavalitsus sõlmida Tartu Kõrgema Kunstikooliga ruumide tasuta kasutamise lepingu.

Kunstikool soovib Riia 11 ruume kasutada avaliku kunstigaleriina, et tutvustada üliõpilaste, töötajate ja akadeemiliste koostööpartnerite loomingut, propageerida loomet ning kunstiharidust, korraldada näitusi ja muid loome ning kunstiharidusega seotud üritusi.

„Tartu Kõrgem Kunstikool rikastab oma tegevusega oluliselt Tartu ja Eesti kunstielu ning sellepärast otsustasimegi ruumid kunstikoolile anda,“ põhjendas linnapea Urmas Kruuse. „Lisaks võimaldab kunstikool ka Tartu linnavalitsusel vajadusel ekspositsioonipinda kasutada.“

Ruumide antakse kunstikooli kasutusse tasuta lähtuvalt avalikust huvist tingimusel, et kunstikool tasub kõik hoone omaniku poolt tasuda tulevad hooldus- ja remondimaksed ning viib oma kuludega ruumid vastavusse tuleohutusnõuetega.Mihkel Lendok

15 Aprill 2009
  Kommentaarid