Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sisukas Maamess kogus rohkelt külastajaid
Möödunud nädala lõpus Tartus toimunud 17. Maamessi külastas kolme päikeselise päeva jooksul ligi 24 000 inimest, kes uudistasid 191 ettevõtja pakutavat alates suurest põllu- ja metsatehnikast ning lõpetades istikute ja mahetoodetega.

Maamess 2009 projektijuht Aare Loodus peab messi igati kordaläinuks.

"Tegemist on pika ajalooga ettevõtmisega, mis on viimaste aastate jooksul kõvasti kasvanud. Nii ettevõtjaid kui külastajaid oli hoolimata keerukast majandussituatsioonist palju, mis näitab messi olulisust ja elujõulisust," räägib Loodus positiivsest tagasisidest korraldajatele. Tema sõnul ületasid külastajanumbrid prognoose ning on selgeks märgiks, et hästi läbimõeldud mess toob ka huvilised kohale.

Tänavune Maamess pakkus külastajatele tutvumiseks hulgaliselt uut ja praktilist tehnikat, mida nägi ka reaalses tööolukorras. Kohal olid erinevad aiandus- ja toidukaupade esindajad ja tooted ning elusloomadega tegelevad ettevõtted.

Kolme päeva jooksul jagati seminaridel infot maaettevõtlusest erinevatest valdkondades. Huvilised said lennata Eesti Maaülikooli 3D Maastikuteatri vahendusel ja uudistada seeläbi kodukanti Tartus või Hiiumaal. Messiterritooriumilt leidis ka ulatusliku näituse, mis tutvustas metsandusega seonduvat.

Maamessi raames toimus taas ka raievõistlus Kevadkarikas 2009, kus võtsid mõõtu tituleeritud saemehed Eestist, Lätist ja Soomest. Eestlastest 2006. aasta maailmameistrid näitasid võistlustel taas kõrget taset - Taavi Ehrpais tuli üldarvestuses esimeseks ja Andres Olesk kolmandaks, teine koht läks soomlastele. Lisaks tublidele kaasmaalastele saavutasid häid tulemusi ka saemeeste noorema põlvkonna esindajad Luua Metsanduskoolist.

Maamess 2010 toimub juba järgmise aasta aprillis.

Rohkem infot Maamess 2009 kohta leiab www.tartunaitused.ee/maamess

Maamess kuulub alates 1997. aastast EURASCO ridadesse, mis on Euroopa suurimaid põllumajandusmesside korraldajaid ühendav organisatsioon. Maamessi korraldas AS Tartu Näitused, mis on üks tihedama messiprogrammiga ettevõtteid Eestis.


Kadri Talva
27 Aprill 2009
  Kommentaarid