Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Keskkonnaministeerium tutvustab kalavarude uuringuid
Neljapäeval, 4. juunil algusega kell 11 toimub Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis (Tallinn, Narva mnt 7a) teabepäev, kus kalateadlased räägivad erinevatest kalavaru uuringutest.

Teabepäeva eesmärk on tutvustada kalavarude uuringuid ja seeläbi kalavarude seisundi kohta saadud andmeid. Ka esitavad teadlased soovitusi kalavaru paremaks majandamiseks lähiaastatel.

„Teabepäeval saab teada, kuidas ja mida uuritakse ja mida oleks vaja edaspidi lisaks uurida, et Eesti kalavarule paremat hinnangut anda,“ selgitas Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna spetsialist Kunnar Klaas.

Teabepäeval räägib TÜ Eesti Mereinstituudi direktor Toomas Saat kalade kudealade olukorrast Eestis, TÜ Eesti Mereinstituudi vanemteadur Markus Vetemaa tutvustab aga Eesti territoriaalvetes olevate avameremadalike kalastikku. Sellest, millised siiavormid asustavad Eesti merd, räägib Aare Verliin TÜ Eesti Mereinstituudist. Hinnangu Läänemere põhiliste töönduskalade majandamise edukusele viimase 30 aasta jooksul annab Henn Ojaveer TÜ Eesti Mereinstituudist. Samuti tuleb teabepäeval juttu Nord Streami gaasijuhtme rajamise võimalikest mõjudest kalastikule ja kalapüügile (Ahto Järvik, TÜ Eesti Mereinstituudi projektijuht) ja Eesti kaugpüügist Atlandi ookeanis (Silver Sirp, TÜ Eesti Mereinstituudi vaatlejate töörühma juhataja).

Teabepäevale on oodatud nii kutselised kalurid, harrastuskalastajad, kalandusadministraatorid, kalateadlased ja ajakirjanikud kui ka need, kes vähegi tunnevad kalandusvaldkonna vastu huvi.


Brita Merisalu
01 Juuni 2009
  Kommentaarid