Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Andmekaitse ei takista eksamitulemuste muutumisest teatamist
Sel nädalal avaldasid mitu lehte uudise, kuidas kõrgkoolid ei saa teada, kui üliõpilasekandidaadi riigieksami hindeid on pärast sisseastumisdokumentide esitamist muudetud. Põhjusena viidati isikuandmete kaitse seadusele.

Tegelikult on probleem selles, et Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuses tuleb luua andmevahetus kõrgkoolidega, mis muuhulgas võimaldab uuendada näiteks muudetud eksamitulemusi. Olukord on seda kummalisem, et eksamikeskusel on põhimääruse järgi kohustus pidada kõrgkoolidesse sisseastumise infosüsteemi.

"Andmekaitse Inspektsioon ei näe sellise andmevahetuse loomises probleemi", selgitas inspektsiooni järelevalvedirektor Kaja Puusepp. Samuti ei ole probleemiks, kui kõrgkoolid oma sisseastujate riigieksami tulemuste võimalikke muudatusi eksamikeskusest kontrollivad. "Tuleb vaid imestada, millise kergusega viidatakse andmekaitsele, kui on vaja omaenda tegevusetust õigustada."


Kaja Puusepp
järelevalvedirektor
17 Juuli 2009
  Kommentaarid