Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

RM: Jooksevkonto on ülejäägis
Eesti Panga andmetel suurenes jooksevkonto ülejääk II kvartalis 4,9 protsendini SKPst. Veel aasta tagasi oli jooksevkonto suures puudujäägis, kuid see on kiirelt vähenenud nõrga siseturu tõttu. Säästmise suurenedes on oluliselt vähenenud majanduse haavatavus ja vajadus välislaenude järele.

Suveprognoosi kohaselt on jooksevkonto ka lähiaastatel plussis, hakates majanduse elavnedes järk järgult vähenema.

Jooksevkonto ülejääki pöördumise taga on kaubandusbilansi oluline paranemine impordimahtude kiire languse tõttu. Samuti on keeruliste majandusolude taustal kosunud teenuste bilanss, seda peamiselt teenuste impordi languse süvenemise arvelt.

Otseste välisinvesteeringute sissevool Eesti majandusse oli II kvartalis marginaalne. Samas on otseinvesteeringud aktsiakapitali jätkunud ning võrreldes eelmise aastaga isegi suurenenud. Seda tasakaalustas aga välisettevõtetele antud laenude tagasimaksmine. Välisettevõtete Eestis teenitavad tulud otseinvesteeringutelt on kiirelt vähenenud, mistõttu on ka reinvesteeringute mahud väiksemaks jäänud.
09 September 2009
  Kommentaarid