Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Simson: Ansipi valitsuse majanduse elavdamise programm on jäänud paberile
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson nõudis Keskerakonna Volikogul esinedes Ansipi valitsuselt rahvale ammu lubatud majanduse elavdamise programmi ellu viimist.

Kadri Simson tuletas meelde, et selle aasta kevadel lubas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts 6,1 miljardi krooni suurust majanduse elavdamise programmi, mis pidi ette nägema mitmesugust abi ekspordi toetuseks, laenugarantiisid, pangalaenude refinantseerimist ja muid toetusi.

„Nüüd tunnistas Parts Riigikogus esinedes, et tegelikult on 7 kuud pärast paketi väljareklaamimist reaalne riigipoolne tugi 15 korda väiksem, ehk kõigest 400 miljonit krooni ja seegi ei ole veel realiseeritud. Absoluutne enamus ettevõtteid, kes lootsid sellest programmist tuge saada ja arvestasid sellega ka kulutusi tehes, on nüüd pandud fakti ette, et tegu oli vaid PR-trikiga, mis on jäänud paberile,“ märkis Simson.

Keskerakonna aseesimees Kadri Simson tuletas ka meelde sotsiaalminister Hanno Pevkuri lubadust hakata koheselt looma uusi töökohti, milleks ta lubas eraldada 700 miljonit krooni. „Veel 9. septembril lubas Pevkur sadade miljonite kroonide eest luua 5000 uut töökohta. Tänaseks on ta nendest lubadustest taganenud. Sotsiaalministeerium on tunnistanud, et sel aastal ei õnnestu mitte ühtegi uut töökohta luua, samas lisandub iga nädal ligi 2500 uut töötut.“

„Tahaksin küsida valitsuskoalitsiooni saadikutelt parlamendisaalis, kuidas on võimalik üleval pidada Ansipi ja Laari valitsust, mis tegeleb ainult bluffimise ja PR-trikkidega, saamata aru tegelikest Eesti inimeste probleemidest,“ lausus Simson. „Kui enamik Euroopa riike on panustanud ressursse nii ettevõtete toetamiseks kui töökohtade loomiseks ja hakkavad majanduskriisist väljuma, siis Ansipi valitsus piirdub vaid eelarve kärpimise ning riigivara müümisega, mis kellegi õuele õnne ei too.“


Tanel Kiik
27 September 2009
  Kommentaarid