Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Metsandustoetusi saab taotleda paberivabalt e-teenusena
Erametsakeskus pakub lisaks tavapärastele taotlemisviisidele metsaomanikele võimalust taotleda metsandustoetusi ka kodust lahkumata e-teenusena e-PRIA portaalis.

15. märtsil on tähtaeg taotlemiseks toetust erametsaomanike metsa inventeerimise ja metsamajandamiskavade koostamiseks. Seega on juba koheselt võimalik kasutada e-teenuseid toetuste taotlemiseks.

e-PRIA on Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) kliendiportaal, kuhu saab siseneda aadressilt www.pria.ee<http://www.pria.ee>. e-PRIA kaudu saavad kliendi kasutada kümneid erinevaid e-teenuseid nii loomapidajatele kui põllumeestele, samuti on see kujunenud oluliseks teabekanaliks koostööpartneritele Eestis.

E-PRIA kasutamise eeltingimuseks kõikide e-teenuste puhul on see, et olete kantud Põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse. Avaldust saab esitada nii elektrooniliselt e-PRIAs, eesti.ee portaalis, digitaalselt allkirjastatult e-maili teel või paberil. Avalduse vormi ja täpsemalt saab lugeda PRIA kodulehelt siit: http://www.pria.ee/Registrid/Toetuste_register .

E-PRIA kasutamiseks peab teil olemas olema kas ID-kaart, ID-kaardi lugeja ja ID-kaardi PIN koodid või saate siseneda ka internetipanga kaudu. Lähemalt e-PRIAsse sisenemise kohta saate lugeda PRIA kodulehelt siit: http://www.pria.ee/ePRIA/Sisenemine .

Taotluse elektrooniliseks esitamiseks peate esmalt sõlmima e-PRIA kaudu e-PRIA kasutamise lepingu. Infot lepingu sõlmimise kohta saate lugeda PRIA kodulehelt siit: http://www.pria.ee/ePRIA/Leping .

Seejärel antakse täielikud volitused automaatselt e-PRIA portaalis FIE-le ja füüsilisele isikule (kui esindatakse end ise) ja Äriregistri B-kaardil eritingimusteta juriidilise isiku esindajale (süsteem pöördub kontrollimiseks Äriregistri poole). Kui isik ei vasta eeltoodud variantidele saab volitusi anda/saada ka mitteautomaatselt. Volituste kohta loe täpsemalt PRIA kodulehelt siit: http://www.pria.ee/ePRIA/Volitamine .

Kui te olete end e-PRIA kasutajaks registreerinud (sõlminud lepingu) ja saanud vajalikud volitused, siis võite alustada soovitud toetuse taotlemist.
Toetuste taotlemise kohta detailsed juhised leiab siit: http://www.eramets.ee/?op=body&id=515 .
23 Veebruar 2010
  Kommentaarid