Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ecofini ametlik kinnitus andis eurole ülemineku ettevalmistusteks rohelise tule
Täna, 14. juulil Rahandusministeeriumis toimunud euroteemalisel pressikonverentsil kinnitati, et peale ELi rahandusministrite nõukogu (Ecofin) eilset otsust Eesti euroalasse vastu võtta, antakse Eestis euro ettevalmistustele täiskäik. Teavitustegevuses suunatakse fookus rahavahetuse praktiliste küsimuste selgitamisele.

„Eurole üleminek on kvaliteedimärk Eesti senistele pingutustele. Samas ei tähenda see seda, et nüüd võime rihma lõdvaks lasta. Jätkame enda senist majanduspoliitikat, hoidudes üle jõu elamisest nii riigi kui ka üksikisiku tasemel,” rääkis rahandusminister Jürgen Ligi. Uue valuuta praktilist kasutuselevõttu kommenteerides ütles Ligi, et inimestel tuleb harjuda uue vääringuga ning mõistlik on ennast erinevate infokanalite ja -materjalide abil euroga enne 1. jaanuari kurssi viia. „Samas on paljudel inimestel valuutavahetuse kogemus varasemast olemas, mis tõenäoliselt aitab paremini kohaneda ka euroga,” lisas Ligi.

Eurole ülemineku tehnilisi ettevalmistusi koordineeriva asjatundjate komisjoni juhi Tea Varraku sõnul kulgevad Eesti ettevalmistused euro kasutuselevõtuks plaanipäraselt. „Asjatundjate komisjoni viimaste kuude jõupingutused on olnud suunatud avaliku sektori, samuti kohalike omavalitsuste ettevalmistuse tagamisele, põhjendamatu hinnatõusu vältimismehhanismide väljatöötamisele, rahavahetuse praktilisele ettevalmistusele ning loomulikult teavitustegevustele,“ rääkis Varrak. „Et eurole üleminek oleks meile kõigile võimalikult sujuv ja lihtne, tehakse ettevalmistuste raames tihedat koostööd erinevate mittetulundusühingute, erialaliitude ning ettevõtlusorganisatsioonidega,“ lisas Varrak.

Augusti lõpus algab ulatuslik kampaania, mis kutsub ettevõtjaid liituma Ausa hinnastamise kokkuleppega. Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Siim Raie ütles pressikonverentsil ausa hinnastamise lepet tutvustades, et leppega liitunud kaupmehed saadavad tarbijatele selge signaali, et ei tõsta euro tulles põhjendamatult hindu. „Leppega liitunud võtavad endale kohustuse hoiduda hinnatõusust, millel puudub majanduslik põhjendus. Ettevõtjate endi huvides on ära hoida inflatsiooni kiirenemist ja aidata kaasa tarbijate kindlustunde kasvule,” rääkis Raie.

Põhjalik euro teavituskampaania kestab augustist-detsembrini ning jõuab nii otse kui ka meedia vahendusel iga Eestimaa inimeseni. Muuhulgas on sügisel kavas kolm otsepostitust teabematerjalidega ja eurokalkulaatoriga. Kogu elanikkonnale mõeldud materjalid saadetakse kõikidele leibkondadele koju kätte. Lisaks toimuvad euronäitused Narvas, Tallinnas ja Tartus, peetakse euroteemalisi infoseminare ning toimub kõrgetasemeline rahvusvaheline Eurokonverents Tallinnas.
14 Juuli 2010
  Kommentaarid