Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Postkolonialismi klassik Gayatri Chakravorty Spivak esineb Tallinnas avaliku loenguga
Tallinna Ülikooli viienda rahvusvahelise suvekooli raames astub avaliku loenguga üles postkolonialismi elav klassik, Indiast pärit Columbia Ülikooli professor Gayatri Chakravorty Spivak, kes kõneleb teemal „An Aesthetic Education in the Age of Globalizations”. Loeng algab reedel, 23. juulil kell 16, loengu toimumiskohaks on Tallinna Ülikooli Mare õppehoone Tallinna saal (Uus-Sadama 5, M-218). Loeng on avatud kõikidele huvilistele, loengu töökeeleks on inglise keel.

Gayatri Chakravorty Spivak on Indias sündinud kirjandusteadlane, kes on Columbia Ülikooli (New York, USA) professor. Tema akadeemiline teekond tõi ta Ameerikasse 1961. aastal, aga tema haare professorina, uurijana, tõlkijana ning kõige paremas mõttes õpetajana ning kirjutajana on ülimalt rahvusvaheline. Ta õpetab Ameerika eliitülikoolis, kuid pikki aastaid on ta õpetanud regulaarselt ka vaeste maapiirkondade õpetajate seminarides Hiinas ja Indias. Uurijana on Spivaki tähelepanu keskmes olnud eelkõige kirjandus ja kirjandusteooria: postkoloniaalsus mitmes impeeriumis, naiste positsioon ja heaolu ühiskonnas, prantsuse poststrukturalistlik teooria ning tõlkimine. Ta on tõlkinud ja tutvustanud nii prantsuse teoreetikut Jacques Derridad kui Bengali naiskirjanikku Mahasweta Devit. Viimase kümne aasta jooksul on Spivak oma esseedes käsitlenud üha enam valusaid maailmapoliitilisi küsimusi: inimõigused, „areng“, üleilmastuvate majanduslike süsteemide rõhuvad tagajärjed „kolmandas“ ja „neljandas“ maailmas ning ka seda, mida tähendab „marginaalsus“.

Gayatri Chakravorty Spivaki avalik loeng on üks osa Tallinna Ülikooli suvekoolist, mille tänavuseks läbivaks teemaks on mitmepalgeline globaliseerumine. Lisaks Spivaki loengule toimuvad suvekooli jooksul veel mitmed avalikud loengud – kõnelevad näiteks Eesti Vabariigi õiguskantsler Indrek Teder, Kanda reisikirjanik Rory Maclean, TLÜ rektor Rein Raud ja mitmed teised nimekad õpetlased. Avalikud loengud algasid 15. juulil ja kestavad 30. juulini. Täpne ajakava on kättesaadav teate allosast või Tallinna Ülikooli kodulehelt.


Maiki Voore
21 Juuli 2010
  Kommentaarid