Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Veljo Tormise juubelipidustused jõuavad haripunkti
Täna tähistatakse Veljo Tormise sünnikodus Kuusalu vallas helilooja 80. juubelit "Külavahelaulude" kontsert-etendusega ja skulptuuri avamisega, Tallinnas Stenbocki maja õuekontserdil esitab Tormise teoseid tütarlastekoor "Ellerhein". Homme tulevad Tallinnas Noblessneri Valukojas ettekandele Veljo Tormise "Eesti ballaadid".

Kultuuriminister Laine Jänese sõnul on Veljo Tormis Eesti muusikapildis erilisel kohal. "Tormise poolt aastakümnete jooksul tehtud töö eesti regivärsilise rahvalaulu ja ka hõimurahvaste pärandi tutvustamisel on mõõdetamatu. Tänu temale teame olulliselt rohkem oma sugulasrahvastest, kelle elav pärand on hakanud aja jooksul juba kaduma, aga tänu Tormisele elab see eestlaste seas edasi. Tormis on aidanud eestlastel taastada side oma juurtega, tuua rahvalaul tagasi lauljate suudele. Ja kuigi runolaul ei ole tänasel päeval eestlase igapäevaelus nii loomulikul kohal, kui aastasadu tagasi, on neis lauludes ja sõnades olev vägi endiselt tajutav," lausus minister Jänes. "Regilaulu asja ajamine pea poole sajandi vältel, jonni ja hingega, on teinud Veljo Tormisest meie jaoks kõige ehtsama eesti heli looja," lisas minister.

Veljo Tormise sünnikohas Kõrveaia alus Kuusalu vallas toimuvad kuni 7. augustini Tormise "Külavahelaulude" kontsertetendused "Pariisi linnas Londonis". Janne Fridolini juhatusel esinevad lavakunstikooli näitlejad ja noortekoor Vox Populi, lavastajad on Anne Türnpu ja Eva Klemets.

6. augustil kell 18 annab Stenbocki maja õuel kontserdi tütarlastekoor Ellerehein Tiia-Ester Loitme juhatusel, tasuta kontserdi kavas on mitmeid Veljo Tormise koorilaule.

Nargen Festivali raames toimunud Tormise pidunädalad lõppevad 7. augustil "Eesti ballaadide" kontsertettekandega Noblessneri Valukojas. Tõnu Kaljuste dirigeerimisel astuvad üles Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Kontsertkoor ja solistid.


Katrin Arvisto
06 August 2010
  Kommentaarid