Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ojuland: Energiasektoris vigu enam teha ei tohi
Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland avas täna Ida-Virumaal Tammiku kaevanduses teaduskeskuse AHHAA ja Euroopa Parlamendi Eesti Infobüroo korraldatud teaduskommunikatsiooni konverentsi "Kuld kupli all", mille teemadeks olid energeetika, keskkond ja säästev areng.

"Eesti energeetikaressursside kasutamisel on üha rohkem esiplaanil kaasnevate keskkonnamõjudega toimetulemine ning säästlike tehnoloogiate kasutamine," märkis Ojuland. "Võttes arvesse, kui suurt osa Eestit see puudutab, võib lähenemine olla ainult kompleksne, mis arvestab majandusliku külje kõrval ka sotsiaalseid ja keskkonnalaseid tagajärgi ning tugineb teaduslikule analüüsile."

Ojuland selgitas, et energeetikat ei tasu vaadelda Eestis ainult ärivaldkonnana, mille eesmärgiks on kasumi maksimeerimine, sest vigade korral hakkavad negatiivsed tagajärjed meid saatma väga pika aja jooksul. "Mäletades, kui saastatud olid Ida-Virumaa tööstuspiirkonnad ning milline oli siinne elukeskkond veel mõnikümmend aastat tagasi, peame hoolt kandma, et midagi sarnast ei korduks," lausus Ojuland.

Kristiina Ojuland rõhutas energeetika- ja keskkonnaalaste teadmiste populariseerimise olulisust Eestis. "Ühiskonnal peavad olema teada nii alternatiivid tänasele kui ka energeetikasektori arengu mõju elukeskkonnale, eriti mis puudutab tuumaenergeetika arengut," ütles Ojuland. "Eesti elanikud soovivad tulevikus kindlasti vältida elektrihinna puhul olukorda, mis on tekkinud gaasihinnaga, kus Eesti maksab Venemaale ühte kõige kõrgemat hinda Euroopas."

Seekordne konverents toimus seikluslikus vormis: bussid Tartust ja Tallinnast tõid osalejad Ida-Virumaale tuhamägede ja kaevanduste miljöösse.
11 September 2010
  Kommentaarid