Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eestis müüakse võltsitud Stihli mootorsaage
Eestisse tuuakse ja siin müüakse mootorsaagide Stihl võltsinguid. Septembri alguses tabas Maksu- ja Tolliamet Valga piiripunktis Lätist tulnud kaubiku koos võltsitud saagidega. Seni on saadud kätte 22 võltsitud kettsaagi. Need on professionaalseks kasutuseks mõeldud kettsaagide Stihl MS441 ja Stihl MS460 ebatöökindlad koopiad.

Airon Põlda, Stihli saage hulgi müüva ettevõtte Floratech juht ütleb, et saage on ilmselt Eestisse tulnud rohkem, sest inimesed on varemgi pöördunud oma mittetöötavate võltssaagidega garantiiremonti.

„Probleemseid saage on toodud üle Eesti erinevate edasimüüjate juurde, peamiselt kaebusega, et saag ei käivitu ja sellega ei saa tööd teha,“ ütleb ta.

Airon Põlda toob välja Valga Politseiprefektuuris välise ekspertiisi käigus avastatud originaal-Stihli ja võltssae erisused:

Juhtplaat. Võltssae juhtplaadil on kiri Stihl ja Made in Germany paigaldatud kleepsuna ja asub ainult ühel pool plaati. Originaal-Stihli juhtplaadil asub kiri mõlemal pool, samas on nimetatud ka juhtplaadi tüüp rollomatic, duromatic jne. Lisaks on võltsingul väike auk juhtplaadi otsatähiku määrimiseks, originaali juhtplaadi otsas auk puudub.

Kütuse ja õlipaagi kork. Eriti hakkavad silma võltssae kütuse-ja õlipaagikorgid. Võltsingul on need keeratavad ja musta värvi, originaalil on korgid patenteeritud lukustisüsteemiga ning musta ja valget värvi.

Värv. Stihli erksa oran˛i asemel on võltsitud sae detailid tuhmunud oran˛i värvusega.

Karter. Mootori karter on võltssaagidel metallivärvi, originaalil aga peab see olema eritöötlusega valge pulbervärviga värvitud.

Starteri- ja ketikaas. Võltssaagidel on Stihli kiri starteri- ja ka ketikaanel kleepsuna, originaalil on selleks eriline plastikdetail ja kiri on ketikaanele pressitud.

Ketipiduri link on võltsingu puhul kinnitatud ketikaane külge, originaalil mootori korpuse külge.

Õhufiltri kaas. Võltsingu õhufiltri kaas on kinnitatud mutriga, originaalsael Stihl MS441 on see kinnitatud klambritega.

Võltsitud saagide müük toimub Airon Põlda kinnitusel käest kätte, müüjad pakuvad saage kaubikust ja räägivad kehva vene keelt. Saagide eest küsitakse hinda vahemikus 2500 kuni 8000 krooni. Põlda on rahul maksu- ja tolliameti ning politsei hea tööga ja kutsub inimesi üles mitte ostma võltssaage. „Võltsingu saab küll märksa odavamalt, aga mis mõtet on osta tööriista, millega tööd teha ei saa?“ küsib ta ja soovitab Stihli saage osta vaid tunnustatud edasimüüja käest. Edasimüüjate kohta leiab infot www.stihl.ee Floratech OÜ on kaubamärke Stihli, Vikingi ja Logosoli aia- ja metsatööriistu hulgi müüv ettevõte.

Helen Unt
14 September 2010
  Kommentaarid