Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Viru Maakohus mõistis MTA Ida tollipunkti peainspektorile altkäemaksu pakkuja süüdi
10. veebruaril mõistis Viru Maakohus 27-aastase Leedu Vabariigi kodaniku altkäemaksu andmises süüdi. Kohus arutas asja kokkuleppemenetluses.

9. veebruaril soovis Leedu veokijuht jätta Sillamäe terminalis tollikontroll teostamata ning kaup kontrollimata ja andis sel eesmärgil tolliametnikule altkäemaksu, pannes selleks oma passi vahele 50-eurose rahatähe. Seepeale kutsus riigiametnik politsei.

Maksu- ja Tolliameti peadirektori Mareki Helmi sõnul puutuvad tolliametnikud oma töös kokku erinevate väärtushinnangutega inimestega ning surve reeglite rikkumiseks võib olla suur. „Tunnustan ametnikke, kes olukorrale õigesti reageerisid, mis võimaldas kohtul asjakohase karistuse määrata. Korruptsioon on vastuvõetamatu igal tasandil ja igal kujul,“ ütles Helm.

Leedu kodanikku karistati 1-aastase vangistusega. Karistust ei pöörata täielikult täitmisele, kui süüdimõistetu ei pane 3-aastase katseaja jooksul toime uut kuritegu. Süüdimõistetul tuleb tasuda sundraha ja menetluskulud rohkem kui 800 euro ulatuses ja kohus konfiskeeris ka altkäemaksuks pakutud 50 eurot.

Kohtuotsus on jõustumise ootel.


Jelena Filippova
12 Veebruar 2014
  Kommentaarid