Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

SDE omavalitsusjuhid: Kiisleri käpardlus rikub ära hädavajaliku omavalitsusreformi
Väätsal nõu pidanud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna omavalitsusjuhid ja Riigikogu liikmed peavad väga vajalikuks omavalitsusreformi elluviimist. Regionaalministri „teeme midagi ära ja pärast vaatame“ lähenemine aga ei ole sobilik oluliste riiklike küsimuste lahendamiseks.

„Kiisleri koostatud omavalitsuskorralduse reformi seaduse eelnõu näeb ette, et kõigepealt viiakse reform ellu ja alles seejärel asutakse analüüsima omavalitsuste toimimise üksikuid asjaolusid. Tagurpidi lähenemine riigi halduskorraldusele on vastutustundetu ja lubamatu,“ seisab SDE avalduses. Sotsiaaldemokraadid ei toeta ministri valitud tagurpidi strateegiat, mis mitte ei vähenda, vaid hoopis suurendab probleeme.

Riigikogu kohalike omavalitsuste toetusrühma aseesimehe Neeme Suure sõnul ei kirjuta mõistlik inimene eelnõu seletuskirja, et kõigepealt teeme reformi ära ja siis hakkame analüüsima.

„Ministri kuue aasta töö tulemusena on sündinud primitiivne dokument, mis taandab kõik probleemid omavalitsuste suurusele. Ta ignoreerib omavalitsuste koostööd ja killustab ülesanded, mida senini on täidetud maakonna tasemel. Kiisler tahab muuta kohaliku elu korraldamise kallimaks ja segasemaks – seda nii riigi kui inimese jaoks,“ arvustas Suur.

Sotsiaaldemokraadid on veendunud, et Eesti vajab tugevaid maakondi ja jõukohaste ülesannetega omavalitsusi. Vastutustundlik ja läbimõeldud halduskorralduslik reform on hädavajalik. Reformi ellu viies tuleb lähtuda ka kohaliku kogukonna enesekorralduse õigusest.
14 Veebruar 2014
  Kommentaarid