Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohus mõistis Otepää gümnaasiumi endise direktori süüdi omastamises
Tartu maakohus tunnistas täna Otepää gümnaasiumi endise direktori Aivo Meema (48) kokkuleppemenetluses süüdi omastamises ja mõistis talle 7425 euro suuruse rahalise karistuse.

Lisaks tuleb Meemal menetluskulude katteks tasuda kokku 532,95 eurot.

Meemale on esitatud süüdistus Otepää vallavalitsuse rahaliste vahendite omastamises. Süüdistuse kohaselt pakkus ta töötades Otepää gümnaasiumi direktorina majutusteenust gümnaasiumi klassiruumides ja õpilaskodus erinevatele spordiklubidele, tantsukoolile ja koorile. „Kriminaalasja kohtueelse menetluse käigus kogutud tõendite kohaselt jättis ta majutuse eest saadud tasu raamatupidamises kajastamata ja Otepää vallavalitsusele edastamata ning pööras selle enda kasuks,“ sõnas Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Margus Lellep.

Lisaks sellele süüdistatakse meest selles, et ta omastas õppeasutusele kuuluva televiisori ning ostis kooli nimel isiklikuks otstarbeks mõeldud kaupa Otepääl asuvast spordipoest.

„Paraku ei ole see meie büroo praktikas esimene kriminaalasi, mille menetluse käigus on tuvastatud, et haridusasutuse juht on omastanud õppeasutuse raha ja vara,“ ütles keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler. Tema sõnul on ajakirjandus varem kajastanud sarnaseid juhtumeid nii Põltsamaa ametikooli kui ka nt Tartu ja Ida-Viru kutsehariduskeskuse ning Tallinna Mustamäe reaalgümnaasiumi juhtide tegevuse kohta. „Nii praegune kui ka varasemad juhtumid näitavad, et ebaausatel asutuse juhtidel on võimalik riigi raha enda taskusse panna, kuid varem või hiljem jõuavad vihjed nende tegevuse kohta ka politseini,“ lisas Ombler.

Uurimisandmeil pani süüdistatav kuriteod toime ajavahemikus 2008. aasta jaanuarist kuni 2012. aasta septembrini. Otepää vallavalitsus esitas kriminaalmenetluse raames tsiviilhagi summas üle 12 000 euro, mille Meema on praeguseks juba hüvitanud.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Korruptsioonikuritegude büroo ootab inimestelt jätkuvalt vihjeid avalikus sektoris toimuva korruptsiooni kohta meiliaadressile korruptsioonivihje@politsei.ee või telefoni automaatvastajale nr 612 3657.

Tänane kohtuotsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.
17 Veebruar 2014
  Kommentaarid