Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eakad patsiendid külastavad Apotheka Netiapteeki üha rohkem
Apotheka Netiapteegi apteek.apotheka.ee kaudu tellivad üha rohkem endile ravimeid eakad üle 70-aasta vanused patsiendid – ligi 90% nende tellimustest on retseptiravimid.

"Vanemad inimesed – 70-, 80- ja isegi ligi 90-aastased – saavad Netiapteegist ostu sooritamisega reeglina ise hakkama, ning kui ei saa, siis küsivad julgelt," rääkis Apotheka Netiapteegi proviisor Merilin Nurk. "Eakamate patsientidega on sessiooniaeg küll üldiselt pikem ning nad vajavad rohkem seletamist ostu vormistamise kohta, ent rõõm on näha, et Eesti eakad on internetis nii osavad." Apteegitoodetest uurivad eakad patsiendid enim tundlikule ja kuivale nahale mõeldud kehahooldustoodete ning oomega-rasvhapete kohta. Vanim Netiapteegi registreerunud kasutaja on 89-aastane.

Põlvkonniti käituvad inimesed Netiapteegi keskkonnas üsna erinevalt. "Näiteks keskealistel tööl käivatel inimestel on Netiapteegi leht tihti terve päeva arvutis lahti, tööst pause tehes lisavad nad päeva jooksul ostukorvi üha uusi tooteid, küsivad apteekrilt mõne küsimuse ja siis lähevad taas töökoosolekule, et hiljem jätkata ja enne tööpäeva lõppu tellimus sooritada," rääkis Nurk. "Toodetest tellitakse sel juhul enim soodustuses olevaid tooteid, külmetushaiguste ravimeid ja väikelastele mõeldud tooteid. Päris palju küsitakse ka kosmeetika testreid, mida võimalusel ikka kosmeetika tellijatele pakkidesse lisame."

Noortel vanuses 18–22 on aga proviisori sõnul kõige rohkem seksuaaltervist puudutavaid küsimusi, palju uuritakse rasestumisvastaste vahendite kohta. „On meeldiv tõdeda, et meie noored patsiendid käituvad vastutustundlikult ning teevad põhjaliku taustauuringu enne kui ühe või teise toote kasuks otsustavad. Apteek on sedasorti info hankimiseks väga õige koht,“ rääkis Nurk.

"Üsna tihti uuritakse tellimisvõimaluste kohta ka välisriikidest – hiljuti helistati näiteks Iisraelist," rääkis Nurk. Apotheka Netiapteegi kaudu tellitud kaup toimetatakse hetkel kohale vaid Eesti piires. „Pikendasime soodsat 1-eurost kättetoimetamistasu 1. juulini, et kõik soovijad jõuaksid soodsa transporditasu eest Netiapteegi keskkonnaga tutvuda ja veenduda selle teenuse mugavuses,“ lisas proviisor.

Tiina Ansip
18 Veebruar 2014
  Kommentaarid