Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Homme toimub Swissotellis rahvusvaheline küberjulgeoleku seminar
Homme, 14. märtsil toimub Tallinnas Swissotellis rahvusvaheline seminar pealkirjaga „Fragile Web Security – Big Brothers Watching Over Us?“

Eksperdid, poliitikud ja ajakirjanikud Eestist, Soomest ning Saksamaalt arutlevad küberjulgeoleku üle kõrgendatud avaliku huvi valguses

Põhiettekannetega esinevad Euroopa Parlamendi Julgeoleku ja kaitse allkomisjoni liige Tunne Kelam, kes tutvustab Euroopa küberkaitse väljakutseid ning Kaitseminister Urmas Reinsalu, kes annab ülevaate Eesti küberjulgeolekustrateegiast ja küberkaitse olukorrast riigis.

Lisaks kõnelevad seminaril Soome parlamendi kaitsekomisjoni esimees Ilkka Kanerva, endine kultuuri- ja sideminister Suvi Lindén ning Soome suursaadik Afganistanis 2010-2013 Dr. Pauli Järvenpää, kes praegu töötab Kaitseuuringute Keskuses vanemteadurina.

Roland Freudenstein Euroopa Uuringute Keskusest arutleb internetivabadusest digitaalajastul Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide suhete taustal.

Euroopa Parlamendi saadiku Tunne Kelami sõnul näitavad tänased küberrünnakud Ukraina vastu, sarnaselt varasemate küberrünnakutega Gruusia ja Eesti vastu, et Euroopa ei saa enam viivitada, vaid me peame tegutsema kohe ning vastu võtma ja kohaldama vastavad õigusaktid, et Euroopa tervikuna ning liikmesriigid suudaksid oma süsteeme tõhusalt kaitsta.

Konverentsi korraldavad Tunne Kelami büroo, koolituskeskus Pro Patria, Soome Koonderakonna mõttekoda Toivo ja Euroopa Uuringute Keskus.

Mõttevahetus toimub Tallinna Swissotelli konverentsikeskuses ja algab kell 10:00. Seminari töökeeleks on inglise keel.
13 Märts 2014
  Kommentaarid