Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti riigipea arutab Ameerika Ühendriikide asepresidendiga Ukraina kriisi ja julgeoleku kindlustamist meie piirkonnas
President Toomas Hendrik Ilves, kes viibib 18.-20. märtsil riigivisiidil Poolas, kohtub järgmisel teisipäeval Varssavis Ameerika Ühendriikide asepresidendi Joe Bideniga.

Kohtumine keskendub julgeoleku kindlustamisele meie piirkonnas, Venemaa agressioonile Ukrainas ning demokraatlike riikide ühistele, ühtsetele ja mõjusatele vastusammudele.

8. märtsil tõdesid Ameerika Ühendriikide president Barack Obama ning Eesti, Läti ja Leedu riigipead ühises telefoniarutelus, et viimaste nädalate sündmused on NATO kollektiivkaitse põhimõtte tähtsust järjest kinnitanud. President Ilvese sõnul NATO-sse ja Euroopa Liitu kuuluvaid Balti riike Ukraina kriis seni otseselt ei ohusta, ent laiemalt on Venemaa tegevus halvendanud kogu Euroopa julgeolekuolukorda. Seetõttu on liitlaste – eriti Ameerika Ühendriikide – nähtav kohalolek meie piirkonnas heidutav neile, kelle ambitsioone tuleb kärpida, ja mõistagi suurendab see Balti riikide kindlustunnet.

6. märtsil olid maandunud kuus USA hävitajat Leedus, mis on täiendav lisajõud NATO õhuturbemissioonile Balti riikides.
15 Märts 2014
  Kommentaarid