Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ida-Virumaal päästeti kortermaja tulekahjust inimene
Täna, 16. märtsil päästeti Ida-Virumaal Kiviõli linnas kortermaja tulekahjust vanem meesterahvas.

16. märtsil kell 17.42 teatati häirekeskusele, et Ida-Virumaal Kiviõli linnas Aasa tänaval asuvast viiekordsest kivist kortermaja esimese korruse korterist, kus võib sees olla ka inimene, tuleb suitsu. Kohale sõitsid päästjad Kiviõli päästekomandost ja kiirabi. Päästjad sisenesid ühetoalisesse korterisse, mis oli suitsu täis, akna kaudu ning termokaamera abil leidsid toast voodis lamanud vanema meesterahva. Inimene toodi korterist välja ja anti üle kiirabile. Kiirabi viis kannatanu Ida-Viru Keskhaiglasse.

Kustutustööde käigus selgus, et tulekahju võisid põhjustada köögis taburetile asetatud järelvalveta jäetud sisselülitatud elektripliit ja veekeetja.

Päästjad panid tulekahju levikule piiri kella 19.57ks ning kustutasid lõplikult kella 20.40ks. Päästjad tuulutasid korteris ruumid. Tulekahju tagajärjel sai tule- ning suitsukahjustusi kogu ühetoaline korter.

Ka ülemistesse korteritesse imbus suitsu, kuid elanikud kannatada ei saanud ning päästjate abi korterite tuulutamiseks ei vajanud.
Korteris, kus toimus tulekahju, ei olnud suitsuandurit. Eluruumidesse on kohustuslik paigaldada suitsuandur. Suitsuandur annab tulekahjust varakult teada ning aitab ära hoida suurema varalise kahju. Päästeamet on võtnud eluruumide kontrolli märtsikuus tähelepanu alla. Kontrollitakse nii suitsuandurite olemasolu, kui ka kütte- ja elektriseadmete korrasolekut. Ühtlasi selgitatakse inimestele eluruumides peituvaid tuleohte ja tuleohutusnõuete vajalikkust.
16 Märts 2014
  Kommentaarid