Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Legendaarne Stupido Records tähistab oma 25. juubelit Tallinn Music Weekil
Eesti muusika jaoks üks olulisemaid Soome plaadifirmasid Stupido Records tähistab Tallinn Music Weekil oma 25. sünnipäeva, tuues lavale rea Stupido omaaegseid ja praeguseid asukad siit- ja sealtpoolt lahte.

Eesti bändidest teevad etteaste pungi igiliikur J.M.K.E., üliharva esinev indie-legend Röövel Ööbik ning loomepuhkuselt korraks tagasi põikav sünkja roki kollektiiv Kosmikud koos Soome rokipoeedi Kauko Röyhkäga. Neljapäeval, 27. märtsil Von Krahli teatris ja baaris toimuv kontsert on ühtlasi ka TMW avapidu.

1989. aastal (toona nime all Stupido Twins) roki- ja Eesti-entusiasti Joose Berglundi poolt asutatud plaadifirmast on tänaseks välja kasvanud ka muusikaagentuur Stupido Booking, Stupido-nimeline plaadipood Helsingi kesklinnas ja samanimeline muusikakirjastus.

Leibli esimeseks väljalaskeks sai punkbändi J.M.K.E. "Tere perestroika" vinüülsingel, mis viis J.M.K.E. esimese Nõukogude Eesti bändina välisriigi edetabelisse. 1989. aastal ilmus ka Stupido esimene kauamängiv – J.M.K.E. album "Külmale maale”. Samal aastal üllitas Stupido veel noore ja põneva Eesti indibändi Röövel Ööbiku EP “History Of The U.S.S.R.” ning Mihkel Raua ja Hendrik Sal-Salleri toonase bändi Babach seitsmetollise singli “Russkaya Vodka”. Hiljem on tehtud koostööd muuhulgas ansambliga Kosmikud (album “Öö ei lase magada”, kogumik "Puhas muld") ning siinse plaadifirmaga Seksound, mille albumeid Stupido Soomes levitab.

27. märtsi sünnipäevapeol astuvad lisaks J.M.K.E-le, Röövel Ööbikule, Kosmikutele ja Kauko Röyhkäle üles ka Stupido Recordsi aktuaalseimad artistid – raju punk’n’rolli kahur Pää Kii, kelle 2013 aastal ilmunud albumi nimetasid Soome parimaks mitmed muusikakriitikud, psühhonautide ekipaa˛ Hypnomen ja ska-punk bande The Valkyrians.

27. märtsil TMW avapeo / Stupido Recordsi sünnipäevapeo ajakava Von Krahli teatris ja baaris:
20.00 Hypnomen
20.45 J.M.K.E
21.30 The Valkyrians
22.15 Kosmikud & Kauko Röyhka
23.00 Pää Kii
23.45 Röövel Ööbik
00.30 DJ-setid


Piletid piletilevist ja kohapealt.

Pää Kiid saab näha ka linnalaval TMW pop-up restoranis Disaini- ja arhitektuurigaleriis neljapäeval, 27. märtsil kl 18.00. Linnalava programmi kontserdid on tasuta.

Juba sel nädalavahetusel, 21. märtsil tähistatakse Stupido Recordsi 25. sünnipäeva ka Helsingis, Soome olulisemas roki-klubis Tavastia, kus teiste seas astub üles ka Röövel Ööbik.

Tallinn Music Week on Balti- ja Põhja regiooni suurim siseruumides toimuv muusikafestival, mille raames astub üles 227 erinevaid muusikalisi ˛anreid esitavat artisti 20 riigist. Kuuenda Tallinn Music Weeki toimumiskuupäevad on 27., 28., ja 29. märts.

Festivalipassid, mis tagavad sissepääsu kõigile festivali kontsertidele nädala lõpuni hinnaga 45 €, festivalinädalal 55 €. Festivalipass tuleb vahetada käepaela vastu TMW infopunktis Viru Keskuses 24. - 29.märtsini. Soovitame muretseda pilet või pass eelmüügist, et vältida järjekordi.
17 Märts 2014
  Kommentaarid