Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kaitseväelaste õppus toob Rakvere linna relvanäituse
Tuleval nädalal saab Lääne-Viru maakonna mitmes vallas näha Kirde kaitseringkonna üksusi – õhutõrje- ja suurtükiväepataljoni ajateenijad, kes valmistuvad õppustel „Tormikotkas“ ning “Löök“ Kevadtormiks. Kokku võtab õppustest osa üle 300 vormikandja, kes tegutsevad Kadila, Vinni, Tapa, Rakvere ning Hulja piirkondades.

Suurtükiväekooli ülem kapten Feliks Roodvee sõnul nõuab pataljoni kokkuharjutamine ning teiste relvaliikidega koostöö lihvimine erinevaid maastikutingimusi, seetõttu peetakse ajateenistuse lõpusirgel toimuvaid õppusi väljaspool tuttavaid harjutusalasid: „Sõdurid peavad oskama täita ülesandeid nii metsas, lagedal kui ka linnaruumis. Seetõttu tuleme oma relvadega sel aastal ka maakonna keskusesse,“ selgitas ta ning lisas, et tänutäheks Rakvere linnale, kes lubas õppuse oma territooriumile, toimub 23. aprillil Rakvere spordikeskuse parklas ka linnarahvale mõeldud relvanäitus.

Kell 13.30 algaval veteranipäeva tähistamise üritusel saavad külalised näha suurtükiväe- ning õhutõrjepataljonis kasutusel olevaid relvi ning tehnikat, oma relvastust tutvustab ka Kaitseliidu Viru malev, Naiskodukaitsjad pakuvad huvilistele veteranipäeva sümbolit – sinililli ning näituse külastajate meelt lahutab ajateenijate ansambel „Häiregrupp“. Relvanäitus lõpeb kell 15.00.


Marina Loštšina
18 Aprill 2014
  Kommentaarid