Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Piirivalvelaev esindab Eestit Taanis toimuval merepäästeõppusel
Laupäeva, 3.mai, hommikul asub teele PPA piirivalvelaev Kindral Kurvits, et järgmisel nädalal osa võtta Taani Kuningriigi vetes Bornholmi saare ümbruses toimuvast selle aasta Läänemere regiooni suurimast merepäästeõppusest BALTIC SAREX 2014.

Piirivalveosakonna arendusbüroo merehaldustalituse juhtivpiiriametnik Kristo Kotkas selgitab, et 5.-9. mai toimuv BALTIC SAREX on järjekorras juba üheksateistkümnes. Ta kirjeldab: „Õppus on oluline, sest annab võimaluse harjutada koostööd Läänemere regiooni erinevate taustade ja kogemustega üksuste vahel. Enda jaoks näeme kasutegurit selles, et selline rahvusvaheline õppus aitab tõsta laeva teenistus- ja päästevõimekust ning -valmidust.“

Seda nime kandvate õppuste üldine eesmärk on teha ühisharjutusi ning arendada koostööstandardeid vastavalt rahvusvahelistele nõuetele. Selleks toimuvad otsingu- ja päästetööde praktilised harjutused, lihvitakse rahvusvahelise koostöö toimimist merepäästeoperatsioonidel, aga ka lennuvahendite kasutamist merepäästes, side toimimist, meremeheoskusi ning tehakse tuukrite harjutusi.

Selle aasta õppuse käigus toimuvad erinevad loengud ja praktilised harjutused. Teemadest võib näidetena nimetada hüpotermia, tulekustutamine, esmaabi andmine, inimese päästmine veest, sukeldumine ja muudki. Õppus kulmineerub suurõnnetuse läbimängimisega. Tehnika areng on toonud kaasa ka uue väljakutse – sel aastal testitakse mehitamata lennukite kasutamist merepäästetöödel.

Kaja Grak
02 Mai 2014
  Kommentaarid