Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Urmas Reinsalu osaleb täna Euroopa Rahvapartei juhtide koosolekul
Urmas Reinsalu osaleb täna Brüsselis Euroopa Rahvapartei (EPP) juhtide koosolekul, kus analüüsitakse Euroopa valimiste tulemusi ja peetakse poliitilisi konsultatsioone tulevaste ametikohtade täitmise osas.

Reinsalu sõnul on märgiline, et EPP võitis Euroopa valimised ning säilitas suurima ja mõjukaima poliitilise jõu staatuse Euroopa poliitikas.

„Valimiste võit on ka oluline lähtekoht kandidaatide nimetamiseks Euroopa olulistesse ametitesse. Eesti jaoks on tähtis, et Euroopa Komisjoni presidendi ja Euroopa Liidu kõrge välisesindaja ametikohale asuksid inimesed, kes mõistavad adekvaatselt Euroopa välis- ja julgeolekupoliitilist olukorda," ütles Reinsalu.

EPP juhtide koosolekul osalevad Euroopa Komisjoni president Jose Manuel BARROSO, presidendikandidaat Jean-Claude JUNCKER, Euroopa riigipead Angela MERKEL (Saksamaa), Mariano RAJOY (Hispaania), Traian BĂSESCU (Rumeenia), Viktor ORBÁN (Ungari), Donald TUSK (Poola), Fredrik REINFELDT (Rootsi),Laimdota STRAUJUMA (Läti), Enda KENNY (Iirimaa), Antonis SAMARAS (Kreeka), Jyrki KATAINEN (Soome), Pedro PASSOS COELHO (Portugal) ja Nicos ANASTASIADES (Küpros) ja teised ERP erakondade esimehed.

EPP on Euroopa suurim konservatiivseid ja parem-tsentristlikke erakondasid koondav üle-euroopaline partei, mis ühendab ligi 70 erakonda 39 riigist. EPP võitis 2014. aasta Euroopa valimised ja on jätkuvalt suurim ja mõjukaim fraktsioon Euroopa Parlamendis. Eestit esindab EPP fraktsioonis Tunne Kelam.
27 Mai 2014
  Kommentaarid