Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Vabaerakonna asutav kogu toimub 20. septembril
Vabaerakond otsustas oma reedesel (15.08) koosolekul Paides, et erakonna asutav kogu toimub 20.septembril. Asutava kogu eesmärk on vastu võtta erakonna põhikiri, valida juhatus ja kinnitada programm. Seejärel saab toimuda erakonna ametlik registreerimine.

Koos talguerakonna põhimõtte algataja Anzori Barkalajaga oli kõne all ka kodanikeühenduste kaasamise võimalus Vabaerakonna tegevusse ja võimalike koostööformaatide kirjutamine erakonna põhikirja. „Põhikiri on veel koostamisel, aga me tahame, et Vabaerakonnast kujuneb avatud erakond ja platvorm ka kodanikeliikumistele,“ ütles Herkel.

„Ma mõistan kodanikeorganisatsioone, kes praegust tausta arvestades ei taha ise erakonnastuda, kuid samas ometi vajavad väljundit poliitikasse. Paraku ei ole ilma poliitikat tegemata võimalik poliitikat muuta ja seega on vaja leida viis, kuidas kodanikeliikumised oleksid kaasatud. Seda saab teha olemasolevat seadusraami arvestades ja Vabaerakond tahab siin pakkuda avatud platvormi. Kavatseme sellise koostöövõimaluse lahti kirjutada ka Vabaerakonna põhikirjas,“ täpsustas Herkel.

Vabaerakond loodab, et kodanikeorganisatsioonid haaravad sellest võimalusest kinni.

„Lõpuks on meil ju võimalus formuleerida ka ühine valimisplatvorm, ja seda nii 2015 toimuvateks Riigikogu valimisteks kui ka edaspidi,“ ütles Herkel.

MTÜ Eesti Vabaerakond loodi 4.veebruaril 2014. Tänase seisuga on sellega ühinenud 581 inimest. Peale seda, kui Vabaerakond valib 20. septembril juhatuse ning kinnitab põhikirja ja programmi, toimub erakonna ametlik registreerimine.
17 August 2014
  Kommentaarid