Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rohelised mehikesed jõudsid Eestisse
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kutsub valitsust üles suhtuma täie tõsidusega Venemaa poolt korraldatud piiriülesesse provokatsiooni ning koheselt kutsuma kokku reservkogunemised, millega julgestatakse Kirde- ja Kagu-Eesti.

„Kapo ametniku röövimine Eesti territooriumilt on loomulikult teadlikult ajastatud Obama visiidi järgsesse aega, et näidata, kui palju Moskvale läheb korda USA lubadus Eestit kaitsta,“ selgitab Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme. „Aga me ei tohiks end petta heietustega, nagu see oleks lihtsalt hammaste näitamise ˛est. Meie meelest on ilmne, et Venemaa on alustanud süstemaatilist ja jõhkrat pingete kruvimist suhetes Eestiga ning meie hinnangul on oodata järgmisi ning veelgi jultunumaid käike väga varsti. Eesti valitsus ei tohi hirmus saada Kremli propagandalt sildistatud konflikti õhutajana jääda ootele, olla passiivne ja ainult reageerida. Peame olema proaktiivsed ning ennetavad,“ selgitab Helme.

„Peame olema valmis selleks, et Venemaa eesmärk on pingete kruvimine erinevate provokatsioonide kaudu selleni, et tal tekib ettekääne käivitada Eestis Krimmi ja Ida-Ukraina stsenaarium ja meie kontekstis tähendab see kindlasti siinse vene elanikkonna üles ässitamist. Selle ennetamiseks tuleb koheselt käivitada suures mahus ja pidevas roteerumises reservkogunemiste seeria, et Kirde- ja Kagu-Eestis oleks pidevalt ja nähtavalt väljas suur hulk Eesti Kaitseväge, samuti Kaitseliitu. Seda tuleb teha koheselt, me ei tohi lasta neid alasid kõigepealt libiseda nö roheliste mehikeste kätte, kellelt me siis oma maad tagasi hakkame vallutama ja kellele Moskva oma niiöelda humanitaarabi hakkab saatma. Ühtlasi peab valitsus koheselt füüsilise valvamisega sulgema täielikult Eesti-Vene piiri, et vältida provokaatorite ning agentide imbumist Eestisse“ ütleb Helme.

Konservatiivne Rahvaerakond kutsub valitsust üles tulema välja mugavustsoonist,loobuma rahva ja enda rahustamiseks korrutatavatest võltsturvalisust pakkuvatest loosungitest ning astuma koheselt kaalukaid samme Eesti suveräänsuse ning territoriaalse terviklikkuse tagamiseks.
05 September 2014
  Kommentaarid