Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Narkoäri ajanud ekspolitseinikud pääsesid kohtus vabadusse
Tallinna linnakohus kinnitas esmaspäeval narkoäri ja prostitutsiooni vahendamisega tegelenud endiste politseinike Risto Mälgu ja Eduard Borodini süüasja lihtmenetluse kokkuleppe ning eeluurimise ja kohtuliku arutelu ajal vangis istunud mehed astusid kohtusaalist välja vabadena.

Kohus karistas Mälku (31) ja Borodini (32) nende advokaatide Andres Simsoni ja Irina Solovjova ning prokurör Toomas Tombergi sõlmitud lihtmenetluse kokkuleppe järgi vangistusega, mille mehed olid praeguseks juba ära kandnud.

Kokkuleppe järgi karistas kohus Mälku kolmeaastase vangistusega, millest kaks aastat, kaks kuud ja 24 päeva tulnuks kohe kanda.

Kuna eelvangistuses viibitud aeg loetakse karistusaja hulka, siis on Mälk talle mõistetud reaalse vangistuse ära kandnud. Ülejäänud karistusaeg jääb Mälgule tingimisi kaheaastase katseajaga.

Borodini karistas kohus vastavalt kokkuleppele nelja-aastase vangistusega, millest kolm aastat ja 12 päeva tulnuks kohe kanda.

Kuna Borodin oli selle karistuse juba ära kandnud, siis vabastati ta kohtusaalis. Karistuse ülejäänud osa jääb Borodinile tingimisi kaheaastase katseajaga.

Tallinna narkopolitsei süüdistuse järgi omandasid endised nooreminspektorid Mälk ja Borodin 1998. aasta algusest 1999. aasta juunini edasimüümiseks eeluurimisel tuvastamata meestelt korduvalt amfetamiini ja heroiini.

Samuti süüdistati neid 1998. aasta novembris patrullis olles ühe kinnipeetud sõiduauto juhi rahakotist amfetamiini ja ecstasy-tablettide varguses.

Politsei süüdistas Mälku ja Borodini veel ametiseisundi kuritarvitamises, sest nad panid kuriteod toime oma töökohustuste täitmisel.

Borodini süüdistati ka korduvas prostitutsiooni vahendamises 2001. aasta oktoobris.  BNS

13 September 2004
  Kommentaarid