Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Polištšuk jäi Metsamaa mõrva tellimises süüdi
Tallinna ringkonnakohus jättis teisipäeval tehtud otsusega muutmata kunagise Tallinna abilinnapea ja ärimehe Mait Metsamaa palgamõrva eest süüdi mõistetud keskturu juhi Vadim Polištšuki ja tema kaaslaste karistused.

Metsamaa palgamõrva tellimise eest üheksaks aastaks vangi mõistetud Polištšuk (55) ning tema advokaat Ain Kiis nimetasid kogu kriminaalasja keskkriminaalpolitsei poolt fabritseerituks ning taotlesid ringkonnakohtult õigeksmõistvat kohtuotsust.

Õigeksmõistmist taotlesid ka Metsamaa palgamõrva täideviimise eest üheksaks aastaks vangi mõistetud töötu Andrei Dudotškin (30) ja tema advokaat Veljo Viilol ning palgamõrva korraldamise eest kaheksaks aastaks vangi mõistetud keskturu turvaülem Valeri Kuznetsov (38) ja turvamees Sergei Normanov (30) ning nende advokaadid Raivo Bergson ja Aivar Ennok.

Advokaatide hinnangul ei ole kohtualuste süü Metsamaa palgamõrvas tõendatud. Advokaatide sõnul on kriminaalasjas kümneid vastuolusid, mida Tallinna linnakohus süüdimõistva otsuse langetamisel tõlgendas meelevaldselt või jättis hoopis tähele panemata.

Prokurör Hinge Brand leidis vastupidiselt advokaatidele, et linnakohus oli langetanud õiglase otsuse ning arvestanud vajalikul määral kõiki kriminaalasjas kogutud tõendeid ja asjaolusid.

Prokurör Brand palus ringkonnakohtul jätta linnakohtu süüdimõistev kohtuotsus muutmata.

Linnakohus langetas süüdimõistva otsuse 5. mail ning kohtupidamise ajal vabaduses viibinud Polištšuk ja Kuznetsov võeti pärast otsust vahi alla otse kohtusaalis, Normanov ja Dudotškin olid vahi all juba varem.

Mullu veebruari lõpus alanud protsessil eitasid Polištšuk, Kuznetsov ja Normanov Metsamaa mõrva organiseerimist ning Dudotškin tema palgamõrva.

Süüdistuse järgi tappis Dudotškin 1999. aasta 12. oktoobril 1000 USA dollari eest Tallinna endise abilinnapea ja keskturu nõukogu kunagise esimehe Metsamaa püstolilaskudega pähe Lastekodu tänaval ühe maja trepikojas.

Süüdistuse järgi palkasid Kuznetsov ja Normanov Dudotškini Metsamaad tapma Polištšuki tellimisel Tallinna keskturu erastamisprotsessil tekkinud tüli tõttu.  BNS

14 September 2004
  Kommentaarid